eWUŚ – Ubezpieczenie Online

NFZ również rozpoczyna swoja przygodę z e-usługami. Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców to system, który wszedł w życie z dniem 01.01.2013. Umożliwia on natychmiastowe sprawdzenie czy pacjent ma prawo do świadczeń opieki zdrowotnej opłacanych ze środków publicznych. By tego dokonać, wystarczy kliknąć! Wszystko dzieje się Online.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, będziemy mieli szansę obserwować nowe sposoby potwierdzania naszego ubezpieczenia.
Informacje zgromadzone w systemie eWUŚ są uaktualniane codziennie. Dane dostarczane są z ZUS czy KRUS.

eWUŚ ułatwia życie, zarówno pacjentom jak i samym świadczeniodawcom, a jak sugeruje MAC jest to dopiero początek e-usług związanych ze zdrowiem.
Polacy od początku roku muszą brać ze sobą tylko dokument potwierdzający swoją tożsamość. Po okazaniu numeru PESEL oraz dowodu osobistego (lub innego dokumentu: paszportu, prawa jazdy itp.) od razu mamy informację na temat naszego ubezpieczenia. W ten sposób rejestracja w przychodni jest łatwiejsza i szybsza.

NFZ i MAC zapowiadają, że eWUŚ to tylko preludium zmian w resorcie zdrowia. W przyszłości powstać ma Zintegrowany System Opieki, który ułatwi dostęp do danych pacjenta dotyczących leków, przebytych chorób itp. Wszystko to będzie przechowywane w sieci i każdy lekarz będzie miał bezpośredni dostęp do karty pacjenta.

Obywatel nie będzie musiał gromadzić tysięcy dokumentów związanych ze swoim leczeniem a lekarz będzie miał zdalny dostęp do niezbędnych mu dokumentów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o systemie wiecej, zapraszam Tutaj.
Jeżeli jesteś świadczeniodawcą, zapraszam Tutaj

 

eWUŚ Mobilny!

eWUŚ jest teraz dostępny także na urządzeniach mobilnych. Jest to spore ułatwienie dla świadczeniodawców, gdyż nie muszą teraz nawet zaglądać do komputera by sprawdzić czy dana osoba jest ubezpieczona. Jest to profesjonalne i proste w obsłudze narzędzie do codziennej pracy. Lekarze mogą mieć pewność, że dane są sprawdzone i wiarygodne, gdyż system aplikacji stale jest aktualizowany. Nie muszą oni się martwić o weryfikację ubezpieczenia, gdy wyruszają w teren. Telefon wystarczy by sprawdzić czy dany obywatel ma prawo do darmowej opieki zdrowotnej.

Aplikacja jest dostępna na wszystkie znane mobilne systemy operacyjne:

Android (Wymaga Android 2.2 lub nowszy) – Tutaj
iOS (Wymaga iOS 5.0 lub nowszy)- Tutaj
Windows Phone (Wymaga WP 7.5 lub nowszy) – Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.