Moja Polis

Kolejne ciekawe miejsce dla osób interesujących się zestawieniami czy statystyką. Jest trochę podobne do Sejmometru. W tym przypadku jednak, dane dotyczą zdecydowanie większej ilości tematów i są bardziej różnorodne. Celem serwisu jest ułatwienie dostępu do danych obywatelom. Dzięki Moja Polis każdy z nas może przeglądać informacje na temat społeczno-ekonomicznej kondycji gmin, powiatów czy województw.

Jeżeli chcemy się dowiedzieć, ile dzieci rodzi się przez cesarskie cięcie, kto wygrał wybory w gminach czy gdzie trwa najdłużej postępowanie sądowe, koniecznie musimy odwiedzić tę stronę. Zasoby gromadzone na stronie adresowane są do samorządowców, działaczy organizacji pozarządowych, badaczy czy mediów oraz samych obywateli. Dzięki takim miejscom, każdy z nas może dowiedzieć się więcej na temat naszego Państwa. Poszerzanie takiej wiedzy jest niezbędne by aktywnie udzielać się w tworzeniu lepszego państwa.

Obecnie w serwisie jest ponad 600 wskaźników, które w bardzo atrakcyjnej formie przekazywane są odbiorcom. Możemy oglądać mapy, wykresy czy rankingi. Moja Polis z dnia na dzień wzbogacane jest o nowe źródła danych.
Na stronie znajdziemy także profile-wizytówki wszystkich 2479 gmin, 379 powiatów i 16 województw, dzięki którym dowiemy się więcej na temat danych miejsc.

Świetną funkcjonalnością jest możliwość porównywania danych obszarów pod względem interesujących Nas danych. Moja Polis także pozwala na obserwację zmian w czasie, wybranych przez Nas regionów Polski.
Serwis zachęca samych użytkowników do samodzielnego tworzenia zestawień, map czy tabel.

Miejsce zdecydowanie warte polecenia każdemu Polakowi, który chcę dowiedzieć się więcej niż to co przedstawiane jest w mediach.
Zapraszam Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.