Poczta Polska Online – Moja przygoda

Dziś zająłem się badaniem nowych elektronicznych usług Poczty Polskiej. Przekonałem się na własnej skórze, jak łatwo wygląda proces rejestracji na Portalu Envelo.pl, oraz że elektroniczne awizowanie to nie fikcja. PP wkracza odważnie w XXI wiek zapewniając nam wiele nowych usług. Wysyłanie listów Online, kupowanie znaczków, śledzenie paczek i wiele wiele więcej. Zobaczcie sami!

Dziś postanowiłem sprawdzić na własnej skórze, jak to jest z tymi nowymi usługami Poczty Polskiej.
Muszę przyznać, że byłem dość mocno zaniepokojony faktem, że mieszkam na dość dużym odludziu. Wioski, przeważnie wolniej dostają informację dotyczące zmian. Trudniej tu też, o wsparcie dla nowych rozwiązań.
Jak się okazało, moje obawy były zupełnie niepotrzebne.

Na łamach U24.pl pisałem o zmianach jakie zostały ostatnio wprowadzone w PP. Nowa platforma, wysyłanie listów Online, kupowanie znaczków przez Serwis Internetowy i wiele więcej (poczytajcie Tutaj).  Teraz przyszedł czas na przekonanie się na własnej skórze, jak zostało to przygotowane.

Wszystko zaczęło się od założenia Konta na Stronie nowych usług Poczty Polskiej – Envelo.pl. Rejestracja była tylko dodatkiem, bo nie mam chwilowo żadnego listu do wysłania. Poszła ona całkiem sprawnie i zajęło mi jakieś 120 sekund. Najwięcej kłopotów było z wpisaniem hasła Captcha ale ostatecznie się udało. Ciekawą opcją przy tworzeniu konta jest decyzja czy jesteś osobą prywatną, czy firmą. Po kilku chwilach mogłem już śmiało słać swoje własne listy drogą elektroniczną.

Kolejnym i najważniejszym krokiem, jaki miałem dziś wykonać to zmiana awizowania listów z papierków na SMS.
Wszedłem na stronę z wnioskiem w formacie PDF, który znajduję się Tutaj. Wydruk i uzupełnienie to chwilka.
Cieszy mnie fakt, że wniosek został przygotowany z odpowiednim przemyślunkiem. Za jednym zamachem możemy wpisać wszystkich domowników, którzy chcą korzystać z nowych usług. To bardzo przyspiesza proces.

Podszedłem do mojego badania bardzo poważnie, więc jeszcze na koniec sprawdziłem Tutaj, gdzie znajduję się najbliższy oddział Poczty Polskiej. Chwila moment i już siedziałem w samochodzie. Z racji tego, że nie było kolejki od razu podałem wniosek miłej Pani siedzącej „w okienku”. Teraz zaczęła się najbardziej interesująca część badania. Szanowna Pani zaczęła analizować podanie. Przyznała mi się szczerze, że po raz pierwszy obsługuję tego typu wniosek (Spodziewałem się tego). Obawiałem się, że zostanę cofnięty. Na szczęście to nie nastąpiło.
Pani wykonała telefon kontrolny do przełożonej i już chwilę później mogłem wracać do domu pewny tego, że gdy nadejdzie list awizowany, dostanę informację drogą elektroniczną.

Całe przedsięwzięcie zajęło mi dosłownie słabą godzinkę. Tak mało czasu wystarczy, by uprościć sobie życie. Zachęcam Was do przejścia na elektroniczne awizowanie. Oszczędzacie cenne minuty a przy okazji ratujecie lasy. Nic tylko się cieszyć!

Share

One thought on “Poczta Polska Online – Moja przygoda

  1. Gratuluje dobrze wykonanej i ciekawej strony! Pozdrowienia dla autorów oraz wszystkich odwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.