Zaproszenia na konferencje: Państwo 2.0, Wykluczeni Cyfrowo i E-urząd

Luty i marzec zapowiadają się ciekawie jeśli chodzi o wszelakie konferencje związane z e-urzędami i budowaniem sprawnej, przejrzystej przestrzeni wirtualnej dla osób wykluczonych. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Computerworld oraz wydawnictwo Wolters Kluwer SA przygotowują ciekawe wydarzenia, na które zdecydowanie warto się wybrać.

Państwo 2.0

Computerworld po raz piąty już zaprasza na konferencję Państwo 2.o, która odbędzie się 25 lutego 2015 w Warszawie. Za każdym razem staje się ona świetnym miejscem na komunikację biznesu z administracją centralną. Staje się miejscem do wymiany poglądów, planów i przedstawienia inwestycji w teleinformatyczne narzędzia potrzebne do sprawnego zarządzania państwem.

Głównym tematem konferencji Państwo 2.0 będzie przedstawienie stanu realizacji krytycznych dla e-administracji projektów IT oraz perspektywy ich rozwoju. Na spotkanie zaproszony został m.in. Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki, który z pewnością przedstawi aktualne plany resortu na budowę e-administracji w Polsce. Poza szefem MAC na konferencji pojawią się też takie osobistości jak: Krzysztof Kwiatkowski, Michał Bukowski, Arkadiusz Bąk, Roman Dmowski, czy Iwona Wendel. Przedstawiciele konkretnych resortów przedstawią postępy prac w kluczowych dla e-administracji projektach, czyli np. ePUAP, pl.ID, eZdrowie, Obywatel.gov.pl itp. Z pewnością usłyszymy wiele ciekawych informacji na ich temat.

Ciekawym tematem, który z pewnością zostanie na tegorocznej konferencji poruszony jest totalne fiasko systemu liczącego głosy podczas ostatnich wyborach samorządowych. Dlaczego doszło do tak poważnej porażki i czy możemy spać spokojnie przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Już niedługo rozpoczną się konkursy i przetargi z nowej puli Funduszy Europejskich, które wspomogą rozwój Polski w latach 2014-2020. Prelegenci przedstawią kryteria i tryb wyboru projektów w konkursach.

To tylko część zagadnień, jakie zostaną poruszone przez prelegentów już 25 lutego w Warszawie. Zapraszamy serdecznie wszystkich przedstawicieli administracji centralnej jak i samorządowej, biznesu, prezydentów, członków zarządów miast i województw oraz szefów działów IT.

Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie Tutaj

Cyfrowo Wykluczeni

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji serdecznie zaprasza na konferencje Cyfrowo Wykluczeni, która odbędzie się 17 marca 2015 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Jednym z punktów tego wydarzenia będzie ogłoszenie wyników konkursu „Strona Internetowa bez Barier”organizowanego przez Fundację Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych pod patronatem MAC. Konkurs miał zmotywować podmioty publiczne do jak najlepszego dostosowania swoich serwisów internetowych do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. To właśnie te grupy społeczne są najbardziej narażone na wykluczenie cyfrowe. W tym momencie warto też przypomnieć, że podmioty publiczne mają obowiązek dostosowania swoich stron internetowych do potrzeb wykluczonych do końca maja 2015. Więcej na ten temat Tutaj.

Podczas konferencji Cyfrowo Wykluczeni przedstawiony zostanie także Raport Dostępności 2015. Jest to efekt drugiej już edycji badania dostępności serwisów internetowych administracji publicznej w Polsce. Badanie Fundacji Widzialni z 2013 roku przyniosło druzgocące dane. Zaledwie 1,7% stron www instytucji publicznych spełniało wtedy minimalne wymagania dostępności dla osób o specjalnych potrzebach. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak sprawa ma się teraz, koniecznie udajcie się na konferencje Cyfrowo Wykluczeni.

Warto wspomnieć, że spotkanie w sejmie będzie spełniać wszystkie standardy dostępności. Konferencja będzie transmitowana on-line, tłumaczona na język migowy, pojawiać się też będą napisy. Samo miejsce spotkania jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Agenda wydarzenia:

 • 10.00-10.15 Przywitanie gości
 • 10.15-10.45 Prezentacja Raportu Dostępności 2015
 • 10.45-11.00 Sesja pytań
 • 11.00-11.30 Podnoszenie cyfrowych kompetencji i rozwoju e-usług
 • 11.30-11.50 Rozstrzygnięcie konkursu „Strona Internetowa bez Barier”
 • 11.50-12.10 Przerwa kawowa
 • 12.10-12.35 Acessibility w nowej perspektywie finansowej
 • 12.35-12.50 Polska Akademia Dostępności
 • 12.50-13.00 Sesja pytań
 • 13.00 Zakończenie konferencji

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w konferencji Wykluczeni Cyfrowo, musicie wypełnić formularz zgłoszeniowy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp jest darmowy.

Więcej informacji znajdziecie Tutaj

Konferencja E-urząd

Polska już od dawna pracuje nad budową e-administracji. Niestety wciąż wiele trzeba zrobić by działała ona sprawnie i spełniała wszystkie stawiane przed nią postulaty. Działania dotyczące jej rozwoju prowadzone są bardzo często chaotycznie i nieskoordynowane. Terminowość i dokładność również pozostawiają wiele do życzenia. Polska dopiero uczy się budować e-usługi popełniając po drodze szereg błędów. Na przełomie ostatnich lat widać jednak zmiany i powoli zaczynamy się kierować w dobrym kierunku. Mimo to wciąż wiele brakuje nam do światowych liderów e-administracji. Bardzo dużo środków inwestowanych jest w technologie i sprzęt, a braknie inwestycji u podstaw. Braknie działań poprawiających jakość zarządzania e-administracją jako całością, zmniejszających wykluczenie cyfrowe, czy optymalizujących koszty. W tych aspektach nadal jest wiele do zrobienia.

Wydawnictwo Wolters Kluwer SA serdecznie zaprasza do udziału w konferencji: E-urząd – poprawa jakości zarządzania, optymalizacja kosztów, wykorzystanie finansowania nowej perspektywy UE 2014-2020. Odbędzie się ona 24-25 marca 2015 w Warszawie. Zaproszeni eksperci spróbują odpowiedzieć na pytania takie jak:

 • czy e- usługi i e-zarządzanie mogą być środkiem do zapewnienia efektywności organizacyjnej   i finansowej jst?
 • jak wprowadzić analizę procesów dla poprawy efektywności działań?
 • czy pojawiające się nowe technologie informatyczne usprawniają funkcjonowanie administracji publicznej, czy też możliwości, które te stwarzają nie są wciąż w wystarczający sposób wykorzystywane?
 • czy zmiana przepisów ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne doprowadzi do powszechnego stosowania komunikacji elektronicznej?
 • jak wyglądają nowe zasady korzystania z e-PUAP i jak wdrożyć rozporządzenie w sprawie identyfikacji elektronicznej?
 • jak udostępniać informacje publiczne bez naruszenia prawa do prywatności oraz prawa do ochrony danych osobowych?
 • jak racjonalnie wykorzystać możliwości nowej perspektywy finansowej UE?

Do udziału w konferencji zaproszono między innymi takie osobistości jak: dr inż.Dariusz Bogucki, Krystyna Najnigier-Babicz, dr Tomasz J. Lewandowski, czy Wiesław Paluszyński i wielu innych.

Więcej informacji na temat konferencji E-urząd znajdziecie na stronie wydarzenia Tutaj.

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników U24.pl do uczestniczenia w tych ciekawych wydarzeniach!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.