Aplikacja mObywatel już niedługo zyska nowe funkcje!

W sierpniu w sejmie zapadły ciekawe decyzje, które przyczynią się do dodania nowych funkcji w aplikacji mObywatel. Jakie to funkcje? Przeczytajcie koniecznie!

Aplikacja mObywatel działa już od dłuższego czasu. Wiele ciekawych funkcji takich jak np. mTożsamość zostało już zaimplementowanych. Kolejne wciąż się pojawiają. Dzięki tzw. pakietowi deregulacyjnemu dla kierowców już wkrótce w Polsce dostępne będzie prawo jazdy w telefonie, a dokładniej w aplikacji mObywatel. Nie oznacza to oczywiście, że nie będziemy mieli obowiązku takiego dokumentu posiadać. Kierowcy jednak nie będą musieli fizycznie go ze sobą wozić. Zawsze to mniej plastiku w portfelu 🙂 Mniejsze ryzyko zgubienia i dodatkowych kosztów związanych z jego ponownym wyrabianiem.

Co już teraz zapewnia nam aplikacja? Po pobraniu jej na telefon użytkownik może w jednym miejscu przechowywać informacje o swojej mTożsamości (odwzorowanie naszych danych z dowodu osobistego), swoim dowodzie rejestracyjnym i polisach OC, receptach mu przypisanych, a uczniowie i studenci dodatkowo mogą tam przechowywać swoją mLegitymacje.

Minister Cyfryzacji powiedział: „Prawo jazdy w mObywatelu to kolejny ważny element rozwoju tej aplikacji. Stale pracujemy nad tym, aby ją udoskonalać. Użytkownicy to doceniają. mObywatela w swoich telefonach ma już ponad 1,35 miliona Polaków. mObywatel to swoisty wirtualny portfel na dokumenty, do którego regularnie dokładamy nowe elementy”.

Warto wspomnieć też, że aplikacja przypomni nam, o terminie ważności naszego OC, a także o terminie badania technicznego naszego pojazdu. Dzięki mTożsamości będziemy w stanie potwierdzić nasze dane podczas odbierania paczki, podczas kontroli biletowej, czy na siłowniach i w hotelach. Te miejsca powinny respektować mTożsamość, a tych miejsc stale przybywa. Osobiście przekonują mnie siłownie, do których zawsze niechętnie biorę ze sobą dowód. Muszę to jednak zrobić, by potwierdzić swoją tożsamość. Od teraz będę to robił przy pomocy aplikacji mObywatel!

Czy już przekonałem Was do przetestowania apki mObywatel? Nie? W takim razie podkreślę, że warto! Aplikacja jest bezpieczna i darmowa. Gwarantuje to między innymi Profil Zaufany, który jest nam potrzebny, aby się zalogować na swoje konto. mObywatel możecie pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore.

Ministerstwo Cyfryzacji stale rozwija aplikację i ma ciekawe plany na jej przyszłość. Jak czytamy na stronie ministerstwa już niedługo pojawi się w nim wyżej wspomniane mPrawo Jazdy i licznik punktów karnych dla kierowców. Wskaźnik ten pozwoli Wam kontrolować ile punktów macie już na swoim koncie. Wszystko w Twojej komórce!

Więcej informacji Tutaj

Share

2 thoughts on “Aplikacja mObywatel już niedługo zyska nowe funkcje!

  1. „Wszystko w Twojej komórce” – hmm, czyli tylko na jednym telefonie można posiadać te dane? Jeśli ktoś chciałby zainstalować aplikację na drugim telefonie (powiedzmy, że jakoś się tak złożyło, że nie ma dual sima), to czy będzie mógł także na nim mieć dostęp do tych danych? Teoretycznie dobrze, jeśli dane nie są „przyspawane” do nośnika (jak np. chyba w e-dowodzie?), ale czy nie ma jakiejś blokady dla dostępu z więcej niż jednego urządzenia?
    pozdrawiam

  2. Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie.
    Nie słyszałem jednak by nie można było logować się z kilku urządzeń na raz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.