BarometrWyborczy.pl

Tematyka ostatnich wpisów dość mocno dotyczyła zbliżających się wyborów parlamentarnych. Już wkrótce, bo 25 października dowiemy się które partie wejdą do parlamentu i ilu posłów każdego ugrupowania otrzyma miejsca w jego ławach. Jak zwykle zachęcam Was serdecznie do oddania głosu. BA! Do oddania głosu świadomego! Zapoznajcie się z ofertami konkretnych ugrupowań i zadecydujcie, który poseł jest Wam najbliższy. Istnieje w sieci wiele ciekawych narzędzi, które mogą Wam podjąć decyzję. Przykładem może być, bardzo często promowany przez nas portal MamPrawoWiedzieć.pl.

Ostatnio odkrytym przeze mnie narzędziem jest Barometr Wyborczy przygotowany przez zespół ekspertów, pracowników polskich uczelni przy technicznym wsparciu Centrum Badań nad Demokracją przy Uniwersytecie w Zurychu. Projekt ten jest w pełni apolityczny i nie został finansowany przez żadną partię. Ale o co tak naprawdę chodzi?

BarometrWyborczy.pl pozwala w szybki sposób określić, do której partii politycznej jest nam najbliżej. Odpowiadając na serię kilkudziesięciu pytań podzielonych na różne kategorie, program ocenia na które ugrupowania powinniśmy oddać swój głos, a które omijać szerokim łukiem. Z racji, że moje poglądy polityczne są już dobrze ugruntowane i podjąłem świadomą decyzję na kogo oddam swój głos, postanowiłem sprawdzić na swojej osobie czy Barometr rzeczywiście działa. Muszę Wam przyznać, że wyniki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Barometr przedstawił mi wyniki bardzo zbieżne z moimi poglądami. 🙂 Jeśli mówimy już o wynikach. Na końcu badania otrzymujemy dokładne informacje o poglądach każdej z partii versus nasze poglądy. Możemy szybko przeanalizować programy pozostałych ugrupowań.

Do wyborów pozostał niecały tydzień! Polecam Wam serdecznie Barometr Wyborczy oraz inne tego typu narzędzia, które pozwalają na świadome oddanie głosu. Chodźmy do urn świadomie, bo przecież o to chodzi w demokracji. Nie oddawajmy pustych kart, nie wybierajmy pochopnie. Zapoznajmy się z propozycjami i wczytajmy się w ofertę poszczególnych posłów. Każdy z nich ma inne wykształcenie, inne priorytety i czym innym chce się zajmować w parlamencie. Wybierajmy naszego przedstawiciela, wybierajmy świadomie.

Barometr znajdziecie Tutaj

A czy w Waszym przypadku Barometr pokazał poprawne wyniki? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.