Brama e-administracji Gov.pl już jest!

Powoli rusza wielokrotnie zapowiadana „Brama e-Administracji” – www.gov.pl. Ten portal chyba nareszcie ma się stać tym, na co wszyscy czekają. Jedną stroną dotyczącą wszystkich aspektów administracji i (co ważniejsze) e-administracji. Tworzona na wzór brytyjskiego GOV.uk. nasz odpowiednik, według zapewnień twórców ma być tak zwaną „cyfrową bramą państwa”. Co tam się znajdzie?
Każdy użytkownik będzie mógł na na tym portalu zapoznać się z opisami instytucji administracyjnych w Polsce, a także najnowszymi informacjami publicznymi przekazywanymi przez nie. To dobrze, że powstanie jeden taki portal z aktualnościami, które mogą nas interesować. Dzięki temu każdy Polak będzie mógł dowiedzieć się z pierwszej ręki i bez zbędnego szukania po tysiącu stron co nowego słychać w Państwie jeśli chodzi o zmiany regulacji, dokumentów i wzorów formularzy. Z tego miejsca też będą mogli oni dowiedzieć się o nowych i ciekawych e-usługach. Już teraz widzimy na  https://www.gov.pl informacje o możliwości skorzystania z takich e-usług jak Historia pojazdu, złożenie wniosku o dowód osobisty online, sprawdzenie punktów karnych, 500+ etc. Dodatkowo widnieją na głównej stronie informacje o ciekawych stronach takich jak Obywatel.gov.pl oraz Biznes.gov.pl.
W mojej opinii takie miejsce jest potrzebne polskiej administracji. Zbyt wiele stron i podstron o niejednolitej strukturze istnieje w sieci. Administracja publiczna i samorządowa w bardzo różny sposób prowadzi swoje platformy. Przez to naprawdę czasem trudno odnaleźć ich ofertę lub niezbędne informacje kontaktowe. Potrzebne jest jedno miejsce, na które każdy z nas – obywateli – trafiać będzie po sprawdzone informacje. Zawsze jako U24.pl dążyliśmy do tego i postulowaliśmy o zbudowanie pewnego rodzaju portalu pośredniczącego. Zarówno jeśli chodzi o e-usługi jak i całą administrację. Polak potrzebuje porządku i czystego podejścia do przekazywania informacji. Spróbujmy „sprzedać mu” tę e-administrację. Cieszy mnie, że Minister Cyfryzacji właśnie w taki sposób podchodzi do cyfryzacji. Polska jest usługodawcą, a obywatel Klientem. Zawalczmy o niego.
Zapewnijmy mu przestrzeń i informacje. Pokażmy w jasny sposób co i gdzie może załatwić. Wypromujmy najciekawsze usługi elektroniczne i udowodnijmy, że może z nich bezpiecznie korzystać!
Polecam zapisanie sobie portalu GOV.pl w Waszych ulubionych 🙂
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.