Civilhub – Ludzie mają władzę

W sieci pojawia się coraz więcej miejsc, które ułatwiają rozwijanie partycypacji publicznej i społecznej. Nowe technologie umożliwiają szybszą komunikację między mieszkańcami tego samego miasta, tej samej ulicy czy osiedla. Kolejnym tego typu miejscem jest portal Civilhub. Warto wspomnieć, że ta inicjatywa wspiera już wiele krajów takich jak np. Brazylia, Grecja, Belgia, Kanada, Stany Zjednoczone, Portugalia, czy Hiszpania. Teraz Civilhub powstał także w Polsce.

Osoby tam zarejestrowane mogą w łatwy sposób realizować zaproponowane przez siebie zmiany z ludźmi mieszkającymi blisko siebie. Możliwość publikowania informacji oraz przemyśleń dotyczących wspólnej przestrzeni oraz ich wspólne konsultowanie, to droga do jednoczenia społeczeństwa i dostosowania przestrzeni do potrzeb jej mieszkańców. Wszystkie rozwiązania, dyskusje i ankiety możemy także przeglądać przy pomocy mapy. W ten sposób łatwo określimy, którego miejsca konkretnie dotyczą proponowane zmiany oraz ocenimy czy faktycznie są one tam potrzebne.

Dodatkowo, użytkownicy na portalu Civilhub mogą szybko tworzyć ankiety i zbierać opinie na temat pomysłów dotyczących swoich miejsc zamieszkania. W ten sposób można poznać opinie sąsiadów na temat konkretnych propozycji, zyskać poparcie lub trafne i konkretne uwagi. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Civilhub pozwala dzielić się dokumentami między osobami z tego samego osiedla, czy miejscowości. Jeśli uznamy, że ktoś powinien również mieć dostęp do danych materiałów, które posiadamy można je szybko upublicznić dla konkretnej grupy użytkowników.

Civilhub to doskonałe miejsce na komunikację konkretnych grup mieszkańców. Warto też wspomnieć, że portal umożliwia każdemu dostęp do danych zebranych na stronie. API jest upublicznione, a informacje zawarte na witrynie objęte są licencją Creative Common.

Gorąco zachęcam do zapoznania się ze stroną Civilhub i propagowaniem tego typu rozwiązań wśród swoich sąsiadów. Jestem zwolennikiem rozwijania lokalnych społeczności, przy pomocy których można forsować pewne przedsięwzięcia na ulicach, czy osiedlach. Każdy chce mieszkać w miejscu, które jest dla niego stworzone. Angażując wspólnotę mieszkańców możemy łatwiej dostosować otoczenie do naszych potrzeb. Wszystko po to by żyło się lepiej. Warto korzystać z nowych technologii, by jeszcze sprawniej komunikować się w małych społecznościach. Znajdźmy doskonałe miejsce do wspólnego rozwijania przestrzeni publicznej.

Więcej informacji Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.