Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj!

Ponad 80% Polaków odkłada coś na później, a wśród najczęściej odwlekanych czynności są sprawy biurowo-urzędowe –  tak wynika z badań dla marki e-pity. Próbę walki z prokrastynacją, czyli odkładaniem spraw na później, podejmuje kampania „Mam to z głowy” wykorzystująca dość niepopularne, ale z pewnością bardzo szczytne hasło – „Co masz zrobić jutro, zrób dziś”.

Logo Mam to Z głowy!

Mnożenie wymówek do niepodejmowania działania i odkładania spraw na później – każdy z nas zna to doskonale. Brak czasu, brak wiedzy jak coś zrobić czy po prostu nieumiejętność zebrania się w sobie. Większość z nas coś odkłada i nie dziwi fakt, że często są to sprawy okołourzędowe – obowiązkowe, skomplikowane, nie budzące pozytywnych emocji, wymagając fatygi i czasu. Z udostępnionych u24.pl badań wynika, że Polacy najczęściej odkładają czynności domowe jak sprzątanie czy prasowanie (48,2%) i zadania zawodowe (15,2%). Na trzecim miejscu w tym zestawieniu znalazły się czynności biurowe i urzędowe, które odkłada 11,3% ankietowanych, rozumiejąc przez tę kategorię m.in. odwlekanie płatności, regulowanie rachunków czy rozliczenia PIT-a.

Sprawy na później częściej odkładają mężczyźni (85%), niż kobiety (80%), a osoby starsze odwlekają czynności rzadziej niż młodsze. Zdecydowanie częściej zadania odwlekają osoby z wykształceniem średnim (86%) i wyższym (83%), rzadziej osoby legitymujące się wykształceniem podstawowym i zawodowym (ponad 10% różnicy). Pracujący robią to częściej niż niepracujący.

Jak czytam celem akcji jest pokazywanie pozytywnych aspektów mierzenia się z zadaniami od razu i zachęcenie do nieodkładania prostych spraw na później. Wyzwanie postawione sobie prze twórców kampanii jest naprawdę ambitne. Trzymam kciuki, by jak najwięcej osób wzięło to sobie do serca. Zwłaszcza, że przecież każdy z nas doskonale zna tę przyjemność, gdy mamy wreszcie z głowy to co od dawna odkładaliśmy.

Prawdziwe uff.

Więcej o akcji na www.mamtozglowy.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.