Coraz więcej chętnych na e-PITy

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że aktualnie trwający okres rozliczeniowy pobije kolejny rekord. Przez pierwsze dwa miesiące rozliczeń przesłaliśmy fiskusowi ok. 1,4 mln zeznań co jest wynikiem o połowę lepszym niż rok temu. Dane na 4.03.14 wskazują, że przedsiębiorcy wysłali niemal 8 mln PITów -11. Szczyt rozliczeń ciągle przed nami. 

W lutym pisałem dla Was o pierwszych przesłankach dotyczących aktualnie trwającego okresu rozliczeniowego. (Tutaj) Według ciągle napływających danych rozliczenie za rok 2013 ma być rekordowy, jeśli chodzi o nadsyłanie e-deklaracji. Polacy coraz częściej korzystają z tej możliwości. Najnowsze informacje wskazują, że przez pierwsze dwa miesiące rozliczeń, przesłaliśmy fiskusowi 1,4 mln zeznań co jest wynikiem o ok 50% lepszym niż zeszłoroczny.

Kolejny sukces e-pit osiągnął w grupie przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym. Tu okres rozliczeń już się zakończył. Do fiskusa trafiło ok 211 tysięcy elektronicznych PITów, co daje wynik niemal 70% lepszy niż rok temu.

Oczywiście szczyt rozliczeń jeszcze przed nami. Czas na wysłanie deklaracji podatkowej mamy do końca kwietnia 2014 roku. Sądzę jednak, że możemy już chłodzić szampana. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że i w tym roku padnie rekord ilości wysłanych e-PITów. Ta tendencja potwierdza tylko to, że elektronizacja zeznań podatkowych to był bardzo dobry krok, który przypadł obywatelom do gustu.

Stan na 4 marca wskazuje, że przyjęto już niemal 8 milionów PIT-11 i niemal 1,5 mln PIT-37. Czekamy na kolejne dane i zestawienia.

Jeśli chcecie szybko i sprawnie rozliczyć się z fiskusem, zachęcam do skorzystania z programu e-PITy

Więcej informacji i danych znajdziecie Tutaj

Share

One thought on “Coraz więcej chętnych na e-PITy

  1. Ja też w tym roku rozliczyłem się przy pomocy programu e-PITy! Świetna rzecz! Myślę, że z roku na rok chętnych na e-Deklaracje będzie przybywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.