Dni Otwarte Elektronicznego Punktu Kontaktowego

W wyniku obchodów Europejskiego Roku Obywateli 2013, Ministerstwo Gospodarki zaprasza na „Dni Otwarte Elektronicznego Punktu Kontaktowego”, które odbędą się w Warszawie 12 grudnia. Rok 2013 upłynął pod znakiem praw, które przysługują każdemu obywatelowi wspólnoty europejskiej. Przynoszą one nie tylko korzyści dla 500 milionów osób, które należą do europejskiej rodziny ale i gospodarce UE.

Rok Obywateli ma promować dialog społeczeństwo – rząd. Unia w ten sposób chce byśmy zastanowili się nad tym, jak ma wyglądać wspólnota w 2020 roku. Zarówno pod względem praw ale i sposobu właśnie kontaktowania się i załatwiania spraw obywateli. Konferencja „Dni Otwarte EPK” ma poruszyć temat komunikacji państwo – obywatel za pomocą e-usług takich jak inicjatywa EUGO.
Polepszanie tego dialogu, jest jednym z fundamentalnych aspektów rozważanych w perspektywie 6 najbliższych lat.

Na Konferencji dowiemy się o aktualnych kanałach, które umożliwiają komunikację z państwem, a także o nowych pomysłach i wdrożeniach e-usług publicznych. Spotkanie ma pomóc uczestnikom odpowiedzieć na pytania: Jak urząd komunikuje się z obywatelem? Jak obywatel może skontaktować się z urzędem? Jak obywatel może partycypować w sprawach rozpatrywanych i decyzjach podejmowanych na jego rzecz?

Podczas Dni otwartych, prelegentami będą min: Janusz Piechociński (Wicepremier), Sebastian Christow (MG), Andrzej Ręgowski (MAC) , Dariusz Śpiewak (ZUS) i wiele wiele więcej.

Po więcej informacji zapraszam na stronę wydarzenia, której link jest Tutaj.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.