e-Deklaracje – Rozlicz PIT Online

Jest to kolejny ciekawy projekt dotyczący komunikacji urząd-obywatel. Ministerstwo Finansów przy wsparciu Unii Europejskiej, wprowadziło w życie kolejną e-usługę. Program e-Deklaracje pozwala nam wysłać deklarację i zeznania podatkowe w pełni Online. Możemy to zrobić dwojako. Zainstalować wtyczkę, która umożliwi nam kreację dokumentów z poziomu przeglądarki lub pobrać program desktopowy.

Na dzień dzisiejszy, rozliczanie PITów przez internet nie jest już nowością, bo coraz więcej firm wprowadza darmowe programy do przygotowywania zeznań z poziomu własnego komputera. Przykładem może być program e-pity. Od kilku lat sam go używam i nie mogę narzekać.
Jedynym wymogiem, by złożyć formularze drogą elektroniczną dzięki projektowi e-Deklaracje jest posiadanie numeru PESEL lub NIU.

To co zachęca do korzystania z tego programu to szeroki wachlarz formularzy, które możemy śmiało wygenerować i przesłać online do Urzędu Skarbowego: PIT, CIT,VAT i wiele innych. Wszystkie te sprawy możemy załatwiać elektronicznie. Część z nich wymaga od nas podpisu elektronicznego z kwalifikowanym certyfikatem.

Zaletami wysłania deklaracji przez Internet jest ograniczenie formalności do zbędnego minimum, oszczędność naszego czasu czy kosztów, związanych z dojazdem do Urzędu Skarbowego czy przesyłką pocztową. e-Deklaracje jest platformą przyjazną, intuicyjną i łatwą w obsłudze. Nad bezpieczeństwem wpisywanych danych czuwa wymóg autoryzacji deklaracji. Dzięki temu nie ma możliwości by ktoś podszył się pod naszą tożsamość.

Złożony poprawnie dokument w wersji elektronicznej, pozwala na wygenerowanie UPO, także nie musimy się martwić o to czy formularz dotarł do urzędu.

Jeśli nigdy nie wysyłałeś rozliczeń drogą elektroniczną, zajrzyj Tutaj.
Pod Tym linkiem znajdziecie cały katalog formularzy, które możemy wysłać za pomocą programu e-Deklarację. Jest on podzielony na kategorię typu PIT, CIT etc.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.