Elektroniczna płatność w e-urzędach z PKO BP

PKO Bank Polski idąc z duchem CSR udostępnia płatność internetową w serwisach korzystających z systemu płatności Paybynet. e-Urzędy czekają poważne zmiany! 

PKO Bank Polski po raz kolejny prezentuje swoją ogromną chęć do współpracy przy usprawnianiu administracji publicznej. Wcześniej – jako pierwszy bank – udostępnili wniosek o uzyskanie „500 plus”, później swoim klientom bank umożliwił uzyskanie Profilu Zaufanego w pełni online. Teraz? We współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR) PKO udostępniło płatność internetową „Płacę z Inteligo” w serwisach korzystających z systemu płatności Paybynet.

Co to oznacza dla nas – użytkowników? W systemach takich jak np. ePUAP lub SEKAP, Wrota Lubuskie, Wrota Podlasia klienci PKO mogą także bez żadnych problemów zapłacić online. Kilka miesięcy temu Bank PKO BP udostępnił możliwość płacenia w urzędach i e-urzędach przelewem inicjowanym przy pomocy kodu BLIK. Tak wiec mogliśmy płacić za sprawy urzędowe z poziomu urządzenia mobilnego! Technologia kodów BLIK usprawnia, ale i zabezpiecza naszą elektroniczną bankowość. Teraz przyszedł czas na rozwinięcie usługi płatności. Pełną listę miejsc, gdzie zapłacicie już przy pomocy Paybynet znajdziecie  tutaj.

Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z rozwoju tzw. CSR przez bankowość w Polsce. Pierwsze skrzypce gra tu właśnie PKO BP co przynosi potężne efekty jeśli chodzi o jakość wykonania e-usług, ale i o zainteresowanie klienta końcowego. Coraz więcej możemy załatwić w internecie i coraz więcej osób chce to faktycznie robić. Zaczęło się wnioskiem o „500 plus”, który przyniósł potężny sukces.

Co będzie dalej? Trzymamy kciuki!

Więcej informacji tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.