Fundacja ePaństwo

Jest to jedna z najważniejszych organizacji działających na rzecz obywateli i ich dostępu do danych w Polsce. Swoje prace skupiają na walce o otwartą i przejrzystą władzę oraz na motywowaniu Polaków do korzystania ze swoich praw.

Zdecydowaną zaletą fundacji jest to, że zachęcają oni zwykłych obywateli do działania na rzecz usprawniania państwa.  Każdy Polak może budować nowe, użyteczne inicjatywy i serwisy obywatelskie. Takie miejsca i takie działania przyspieszają zmiany w naszym Państwie. Wykorzystując nowe technologię ePaństwo, walczy o otwarcie kolejnych zbiorów danych. Walczą o to by każdy Polak miał do nich dostęp.

Fundacja ePanstwo to min. zespół programistów i grafików, którzy odpowiedzialni są za tworzenie nowych, unikatowych i przejrzystych serwisów czy aplikacji, których użytkownikiem jest każdy obywatel.
Kolejnym składnikiem fundacji jest zespół prawników, który monitoruje otoczenie prawne pozyskanych danych oraz wspiera fundację w postępowaniach administracyjnych czy sądowych

Ich działające już projekty to między innymi: Portal mojePaństwo czy akcja Koduj dla Polski.

Więcej informacji znajdziecie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.