Fundacja Nowoczesna Polska

Kolejną ciekawą inicjatywą działającą na korzyść Cyfrowej Polski jest Fundacja Nowoczesna Polska. Skupiają oni swoją działalność na jednym z najważniejszych filarów sprawnego e-państwa i jego przyszłości. Jest nim nowoczesna edukacja. W swoich projektach i działalności promują oni Internet jako doskonałe źródło informacji i jako miejsce do zwiększania swoich kompetencji. Starają się oni pokazać, że sieć może polepszyć jakość edukacji w Polsce.

Nowoczesna Polska aktywnie rozwija świadomość Polaków dotyczącą wykorzystania nowych technologii w edukacji na wszystkich etapach nauczania. Coraz więcej słyszy się o sprzęcie elektronicznym w szkołach w całym kraju. Pojawia się coraz więcej sal informatycznych, rzutników, tablic multimedialnych etc. To wszystko oraz Internet polepsza warunki w jakich uczą się młodzi ludzie. Dodatkowo zwiększają oni swoje umiejętności cyfrowe, które są w dzisiejszych czasach kluczowe. Fundacja angażuje się także w kształtowanie polityki edukacyjnej w Polsce.

Misją fundacji jest edukacja społeczeństwa informacyjnego. Dzięki wyżej wspomnianym technologiom oraz otwartym, sprawdzonym i darmowym materiałom edukacyjnym udostępnianym nauczycielom, wykładowcom i uczniom można polepszyć jakość polskiego szkolnictwa. To z kolei, przyczyni się do wzrostu umiejętności cyfrowych kolejnych pokoleń Polaków. Fundacja Nowoczesna Polska dąży do tego, by lektury szkolne, podręczniki i inne materiały były dostępne za darmo przez Internet.

Organizacja ma na swoim koncie wiele projektów takich jak Wolne Lektury, Edukacja Medialna czy Cyfrowa Przyszłość. W ramach tego ostatniego, został przygotowany raport, który ukazuje aktualny stan kompetencji medialnych Polaków.  Dodatkowo został przygotowany Katalog Kompetencji, w którym podzielono ankietowanych na grupy wiekowe. Udało się w ten sposób określić stan edukacji medialnej i informacyjnej w Polsce ze względu na wiek. Celem akcji jest wygenerowanie pewnego rodzaju polityki edukacyjnej, która pozwoli przygotować praktyczny program edukacyjny i wdrożyć go w szkołach, organizacjach i innych instytucjach edukacyjnych. Niech szkolnictwo również wchodzi w cyfrową rzeczywistość.

Mocno trzymam kciuki za Fundację Nowoczesna Polska! Mam nadzieję, że uda się zwiększać kompetencje cyfrowe młodych pokoleń dzięki Waszym inicjatywom! Internet to przyszłość, także dla edukacji.

Więcej informacji o Fundacji znajdziecie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.