Granty na podniesienie kompetencji cyfrowych!

Aktualnie Polska ma szóste miejsce od końca w liczącym 28 pozycji europejskim rankingu kompetencji cyfrowych obywateli. Co możemy z tym zrobić? Zapraszamy do skorzystania z grantów na szkolenia dotyczące podniesienia kompetencji cyfrowych. Ponad 200 tysięcy ludzi może dowiedzieć się więcej o Internecie oraz jak odpowiednio z niego korzystać.  

Polska wciąż ma problem z niskimi kompetencjami cyfrowymi. Wciąż pewien procent społeczeństwa nie ma potrzeby korzystania z internetu, co jest według badań najczęściej podawaną przyczyną niekorzystania z tej technologii.  Przez takie problemy Polska ma szóste miejsce od końca w liczącym 28 pozycji europejskim rankingu kompetencji cyfrowych obywateli. Nie może to być dla nas powód do dumy.

Jak temu zaradzić? Jak zwiększyć zainteresowanie i zmniejszyć obawę przed nowościami technicznymi wśród Polaków? Jedną z dróg jest ciągła edukacja. Jak podaje na swojej stronie Ministerstwo Cyfryzacji: „gminy (samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi) otrzymają granty na przeprowadzenie szkoleń w obszarze kompetencji cyfrowych dla swoich mieszkańców. Grantów udzielą im operatorzy wybrani w nowym konkursie ogłoszonym na stronie https://cppc.gov.pl/nabor-wnioskow-popc-3-1-trzeci-konkurs/ w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Do udziału w nim zapraszamy organizacje pozarządowe, powiaty, starostwa, uniwersytety trzeciego wieku (i partnerstwa między nimi)”.

Operatorzy grantów przygotują odpowiednie scenariusze szkoleniowe, a także zapewnią trening dla instruktorów. Według informacji Ministerstwa Cyfryzacji ponad 200 tysięcy Polaków będzie mogło skorzystać ze szkoleń. Dzięki tym zajęciom uczestnicy dowiedzą się więcej na temat samego Internetu, jak korzystać z niego będąc rodzicem, rolnikiem lub młodym biznesmenem. „Jak bezpiecznie kupować przez internet, działać w sieciach społecznościowych, tworzyć strony internetowe, jak korzystać z zasobów kultury w internecie i usług elektronicznej administracji oraz bankowości”. To wszystko i jeszcze więcej przekazane zostanie osobom uczestniczącym w szkoleniu.

Nabór wniosków prowadzony jest 6 rundach
Wnioski należy składać w następujących terminach:

  • Pierwsza runda – od 4 września 2017 r. do 3 października 2017 r.
  • Druga runda – od 4 października 2017 r. do 3 listopada 2017 r.
  • Trzecia runda – od 4 listopada 2017 r. do 3 grudnia 2017 r.
  • Czwarta runda – od 4 grudnia 2017 r. do 3 stycznia 2018 r.
  • Piąta runda – od 4 stycznia 2018 r. do 3 lutego 2018 r.
  • Szósta runda – od 4 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r.

Po więcej informacji zapraszam na stronę Ministerstwa Cyfryzacji.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.