GUGiK Zaprasza na szkolenia!

Dobrze działająca e-administracja to nie tylko bezproblemowa komunikacja urząd – obywatel. To także dobre wsparcie dla pracy urzędników. Dlatego też Główny Urząd Geodezji i Kartografii zaprasza pracowników administracji publicznej na szkolenia z obsługi aplikacji EMUiA realizowane przez Instytut Badań i Innowacyjnych Technologii Sp. z.o.o. Będą one prowadzone od lutego 2014 roku do kwietnia 2015 roku w każdym województwie.

Program EMUiA pozwala na sprawne prowadzenie ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnej z wymogami prawnymi. Został on opracowany w ramach projektu budowania państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju – TERYT 2. Z tego rozwiązania korzysta już 1400 gmin w całej Polsce

Szkolenia te są kierowane do wszystkich tych pracowników administracji publicznej, którzy pracują już z programem EMUiA lub chcą taką pracę rozpocząć. Spotkania prowadzone są w formie warsztatów komputerowych i są w pełni darmowe. Uczestnicy mają możliwość zapoznania się z regulacjami prawnymi dotyczącymi ewidencji miast, adresów etc. Dodatkowo mogą oni zrozumieć rolę i znaczenie tego typu danych w pracy administracji publicznej oraz integracji rejestrów. Oczywiście uczestnicy nauczą się także pracować z aplikacją EMUiA. Dowiedzą się jak korzystać z komponentu mapowego, jak zarządzać dokumentacją, jak wprowadzać dane oraz jak tworzyć raporty i analizy. Osoby, które miały już kontakt wcześniej z tą aplikacją będą mogły podczas szkolenia zgłosić swoje problemy związane z użytkowaniem programu. Prowadzący będą próbować je omówić i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatorów Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.