III Miedzynarodowa Konferencja CommonSign Warsaw 2013

 

Instytut Maszyn Matematycznych i Medien Service zaprasza na kolejną edycje imprezy poświęconej elektronicznemu podpisowi. Konferencja jest idealnym miejscem dla dostawców usług z zakresu ePodpisu i odbiorców aplikacji i. Trzeba pamiętać, że ta technologia jest bardzo ważna i często niezbędna do weryfikacji osób w przestrzeni wirtualnej. Przykładem może być ePUAP, z którego dobrodziejstw skorzystać nie możemy, gdy nie posiadamy takiego podpisu.

Celem CommonSign jest budowanie interoperacyjności podpisu elektronicznego na poziomie wzajemnej informacji i współpracy między podmiotami. Podczas konferencji  która odbędzie się w dniach 23.10 – 24.10 prelegenci pochylą się nad takimi tematami jak „depapieryzacja”, uwierzytelnianie osób w dobie mobilności, podpis elektroniczny a sądownictwo, Rejestr Usług Medycznych czy eZdrowie.

Tegoroczni wykładowcy to:  Grzegorz Wójcik – IGE, Dariusz Bogdan – Podsekretarz Stanu, Wiesław Paluszyński –KIK, Tomasz Kawecki – IliM oraz wiele wiele więcej znakomitych osobistości.
Konferencji patronuje Minister Gospodarki, Polska Izba Informatyki i telekomunikacji, Izba Gospodarki Elektronicznej.

Uważam, że takie imprezy są bardzo istotne. Pomijając osoby pracujące w tej branży, szansę na wysłuchanie czym jest elektroniczny podpis, jak istotny jest w dzisiejszych czasach  i do czego służy otrzymują także zwykli obywatele. Zachęcam osoby, które mają obawy przed używaniem ePodpisu, by udały się do Warszawy 23-24.10. Mam nadzieję, że pomoże im to przekonać się do nowych rozwiązań i technologii.

Po więcej informacji zapraszam na oficjalną stronę konferencji:
http://www.commonsign.eu/

Share