III Zjazd Latarników Polski Cyfrowej 15-16.09.14

Latarnicy Polski Cyfrowej to jedna z tych inicjatyw, które z radością wspieramy i nagłaśniamy! Twórcy akcji postawili sobie za cel by wprowadzać w cyfrowy świat pokolenie, które najczęściej jest wykluczone cyfrowo. Mam tu na myśli pokolenie 50+. Dzięki darmowym szkoleniom, seniorzy mają szansę nauczyć się jak korzystać z Internetu, jak wyszukiwać informacje, oraz jak używać elektronicznej bankowości. Również uczestnicy uczą się korzystać z e-administracji i e-usług. Już niedługo, bo w połowie września Latarnicy z całej Polski zjadą się do Łodzi na kolejny ogólnopolski zjazd Latarników.

Jak edukować cyfrowo seniorów? Jakie są najlepsze praktyki? Jakie cele postawić sobie na kolejny rok działalności? Między innymi na te pytania bedą próbowali odpowiedzieć uczestnicy ogólnopolskiego zjazdu. 15-16 września w Fabryce Sztuki w Łodzi Latarnicy decydować będą o nowych działaniach i planach związanych z działalnością strategiczną stowarzyszenia. Organizatorzy spodziewają się kilkuset wolontariuszy, którzy działają w każdym zakątku Polski.

Na ten moment na terenie całej Polski działa ok 2,7 tysiąca Latarników, którzy w formie wolontariatu działają w swoich lokalnych środowiskach na rzecz edukacji cyfrowej. Dotychczas udało się wprowadzić w cyfrowy świat przeszło 170 tysięcy osób. Wciąż jednak jest bardzo dużo do zrobienia. Wiele milionów ludzi nadal jest zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Łódź to miasto, w którym Latarnicy działają bardzo aktywnie. Realizowany tam jest program „Aktywni 60+”, dzięki któremu udało się wprowadzić w erę cyfryzacji kilka tysięcy seniorów z Łodzi. Dlatego też tam odbędzie się kolejny już ogólnopolski zlot Latarników Polskich.

Więcej na temat Latarników Polski Cyfrowej Tutaj i Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.