Konferencja Decydujmy Razem 24-25.06

24 i 25 czerwca 2014 roku w Warszawie, odbędzie się konferencja „Współdecydowanie. Moda, czy nowoczesna samorządność”. To wydarzenie, podsumowujące kilkuletnią realizację projektu „Decydujmy razem”, skierowane jest do osób, które aktywnie uczestniczyły w działaniach projektowych, ale także wszystkich tych, którzy zajmują się tematyką partycypacji publicznej: mają wiedzę i doświadczenie w realizacji różnego rodzaju procesów partycypacyjnych, chcą poznać produkty i rezultaty projektu, potrzebują inspiracji do nowych działań lub chcą porozmawiać o przyszłości partycypacji w Polsce.

Pierwszy dzień konferencji przeznaczony jest wyłącznie dla uczestników projektu „Decydujmy razem”. Udział w spotkaniu wezmą przedstawiciele wszystkich 108 samorządów realizujących projekt na swoim terenie (wójtowie, burmistrzowie i starostowie oraz animatorzy partycypacji publicznej). Wspólnie z partnerami projektu dokonają podsumowania 5 lat wdrażania działań. Zaprezentowane zostaną wyniki przeprowadzonych ewaluacji testowanych modeli wdrażania partycypacji publicznej – ścieżki Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Przedstawione zostaną rekomendacje odnośnie obu metod na przyszłość, a także wyniki badań terenowych przeprowadzonych przez Instytut Spraw Publicznych.

Drugi dzień konferencji jest otwarty dla wszystkich, dla których partycypacja ma znaczenie. Podczas zaplanowanych paneli specjaliści podzielą się z gośćmi swoim doświadczeniem. Spróbują też odpowiedzieć na pytania: Czy partycypacja publiczna zadomowiła się w polskich samorządach? Czego dowiedzieliśmy się o niej dzięki projektowi „Decydujmy razem”? Jak widzimy przyszłość partycypacji w naszym kraju? Dodatkowo, zaprezentują oni także efekty pracy systemem wsparcia partycypacji publicznej w Polsce.

Uzupełnieniem będzie zwiedzanie stoisk demonstracyjnych prezentujących doświadczenia uczestników projektu – samorządów oraz produkty wypracowane w trakcie realizacji działań projektowych, m.in. licznik partycypacji publicznej, bazę dobrych praktyk, kanon lokalnych konsultacji społecznych, multistoisko z grą Party-tura, publikacje itp.

U24 serdecznie zaprasza na tą konferencje!
Przeczytajcie także przygotowany przez nas wywiad z Magdaleną Chustecką – edukatorką w projekcie Decydujmy Razem Tutaj.
Zajrzyjcie Tutaj by przeczytać relację i wnioski ze szkolenia propagującego projekt Decydujmy Razem, w którym brałem udział.

Po więcej informacji na temat konferencji zapraszam Tutaj
Formularz zgłoszeniowy znajduje się Tutaj

Źródło: Portal DecydujmyRazem.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.