Konkurs „MyGalileoDrone”

Zapraszamy do zgłaszania się w konkursie na najciekawsze wykorzystanie dronów! Do zgarnięcia są niemałe pieniądze od Agencji Europejskiego GNSS! Zgłoszenia można słać do końca sierpnia!

Dziś słów kilka o bardzo ciekawym konkursie, który promuje Ministerstwo Cyfryzacji, a organizatorem jest Agencja Europejskiego GNSS (GSA). Jest to instytucja, która ogólnie rzecz ujmując dba o interes publiczny w związku z europejskimi programami globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS) oraz europejskim systemem wspomagania satelitarnego (EGNOS) i Galileo.

Konkurs o nazwie „MyGalileoDrone” to konkurs ogólnoeuropejski, który ma na celu wyłonienie najlepszych inicjatyw i rozwiązań związanych z wykorzystaniem dronów. Coraz więcej mówi się o tego typu maszynach. W sklepie można kupić je już za kilkaset złotych… ale naturalnie jeśli chce się mieć porządnego Drona trzeba wydać dużo więcej. Niemniej, do pojazdu latającego tego typu coraz mniej pasuje określenie „zabawka”. Dlaczego? Drony spełniają coraz więcej niecodziennych zadań. Już nie służą tylko jako małe helikoptery do robienia świetnych ujęć z lotu ptaka, przy małym budżecie. Drony wykorzystane są lub wkrótce będą wykorzystywane do przewożenia krwi między szpitalami, obserwowaniu granic terytorialnych, dowożeniu przesyłek, czy badań jakości powietrza w trudno dostępnych miejscach. W dalszej perspektywie zakłada się, że drony zastąpią taksówki. Co Wy na to?

Jakie jeszcze zadania mogą być realizowane przy pomocy Dronów? Dowożenie zakupów? Opieka nad dziką zwierzyną, obserwowanie ulic miast? A może badanie próbek między laboratoriami? Czy można byłoby wykorzystać Drony jako nadajniki internetowe w trudno dostępnym terenie? Jakie Wy macie pomysły na wykorzystanie tego typu pojazdów? Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji przeczytać możemy, że „Celem konkursu „MyGalileoDrone” jest zaprojektowanie i rozwój, przy użyciu odbiornika obsługującego system Galileo, aplikacji i usług opartych na dronach, związanych m.in. z inteligentną mobilnością, zrównoważonym rolnictwem, ochroną środowiska oraz wykorzystaniem synergii pomiędzy danymi kosmicznymi i sieciami komórkowymi (5G) oraz Internetu Rzeczy (IoT)”.

W konkursie „MyGalileloDrone” można zgarnąć bardzo interesujące nagrody! Za pierwsze miejsce zgarnąć można aż 100 tysięcy euro! Drugie miejsce w konkursie to 60 tysięcy! Trzecie 40 tysięcy, a czwarte miejsce aż 30 tysięcy euro! Macie pomysł? Śmiało zgłaszajcie się do konkursu! Uczestnikiem może być każdy! Zgłosić się można jako osoba prywatna, firma, jednostka badawcza, czy start-up.

Spieszcie się! Zgłoszenia można słać tylko do końca sierpnia tego roku! Więcej szczegółów tego konkursu znajdziecie Tutaj.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.