Krajowy Rejestr Sądowy

Ministerstwo Sprawiedliwości nie próżnuje i wprowadza kolejne ułatwienia. Nie jest to może usługa zgodna w 100% z definicją e-administracji, ale warto o niej wspomnieć, bo mamy szansę korzystać z danych bez konieczności wychodzenia z domu. Krajowy Rejestr Sądowy Online jest scentralizowaną, informatyczną bazą wiedzy, składającą się z trzech segmentów:  Rejestru przedsiębiorców, Rejestru stowarzyszeń, Rejestru dłużników.

Celem tego miejsca jest udostępnienie konkretnych informacji obywatelom o statusie prawnym zarejestrowanych podmiotów online! Dane dotyczą sytuacji finansowej oraz sposobów reprezentowania.
Dodatkowo KRS zawiera cenne informacje o zaległościach podatkowych podmiotów oraz wierzycielach i wysokościach niewypłaconych wierzytelności.  Możemy także za pomocą wyszukiwarki, przeglądać Monitory Sądowe  i Gospodarcze, które na stronie dostępne są w wersji elektronicznej.

Warto także zwrócić uwagę na Rejestr Dłużników Niewypłacalnych, który stanowi dodatkowe źródło informacji o osobach fizycznych, z którymi nie warto prowadzić interesów.
Serwis KRS jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze. Osoby, które posiadają na tym portalu konto mogą korzystać z dodatkowych opcji. Jest to kolejna ciekawa e-usługa, która pozwala na wyszukiwanie danych drogą elektroniczną

Więcej informacji dotyczących projektu znajdziecie Tutaj.
Share

2 thoughts on “Krajowy Rejestr Sądowy

  1. MT Development Sp.z.o.oKRS 0000476403 chcialbym wiedzieć czy ta firma jest wypłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.