Kreobox: Komunikacja biznes – naukowcy

Kreobox to nowe miejsce, które pozwala na komunikację środowisk naukowych i biznesowych. Możemy w łatwy sposób przedstawić swój pomysł na biznes, znaleźć ofertę pracy czy laboratoria ze specjalistycznym sprzętem. To wszystko pozwala naukowcom i studentom rozwijać się a przedsiębiorcom znaleźć osoby gotowe do współpracy. Wszystko w jednym miejscu.

 

Jest to kolejny portal w polskiej sieci, który ułatwia nam komunikację. Jak dobrze wiemy, sprawna komunikacja to pierwszy krok do łatwiejszego przekazywania danych i wiedzy. To z kolei przekłada się na lepiej działającą e-administrację. Kreobox to kolejny portal obok Platfrom: Wspieramy e-biznes, Partnerstwa PP czy COiE, który stwarza miejsce kontaktów między ludźmi o tych samych interesach. Tym razem chodzi o strefę nauki i biznesu.

Głównym celem portalu jest stworzenie serwisu, gdzie przedsiębiorcy mogą przedstawiać swoje potrzeby, na które studenci czy naukowcy mogą w łatwy sposób odpowiedzieć. Dzięki temu w swoich pracach dyplomowych mogą oni zająć się tematyką, wskazaną przez biznes. Pomaga to nawiązać współpracę pomiędzy naukowcami a przedsiębiorcami, której wynikiem mogą być nowe projekty. Mogą one w przyszłości przynieść rozwiązania dla problemów trapiących obywateli.

Co znajdziemy na portalu Kreobox? Przede wszystkim Giełda biznesowa.
Dzięki niej, każdy z nas może zaprezentować własne pomysły na biznes lub technologię. Przedstawiając ją szerszej publiczności mamy szansę na znalezienie poparcia a także dofinansowania. Inwestorzy z kolei mogą w łatwy sposób przeglądać pomysły oraz idee i w rozpocząć współpracę.

Drugim modułem, z którego możemy skorzystać jest dział Kariera.
W jednym miejscu mamy zebrane oferty pracy, które zostały zamieszczone przez przedsiębiorców. Dodatkowo, znajdują się tu także informację dotyczące staży czy praktyk, które pozwalają rozwijać się studentom czy naukowcom.

Ciekawym miejscem na Kreobox jest moduł: Współpraca biznes – nauka.
Znajdziemy tu bazę danych ekspertów, z którymi możemy w łatwy sposób nawiązać komunikacje i przedstawić im swoją wizję. Eksperci mogą nam także pomóc i odpowiedzieć na nasze pytania z ich dziedziny.
Dodatkową bazą jest spis specjalistycznej aparatury i technologii. Możemy wyszukać odpowiednie laboratoria, gdzie znajduje  się sprzęt, który pozwoli nam na przeprowadzenie badań. Naukowcy czy przedsiębiorcy mogą cały czas dodawać nowe technologię i laboratoria.

Jest to bardzo przejrzyste miejsce, które umożliwia komunikację. Każdy z użytkowników tworzy to miejsce. Naukowcy udostępniają informację o laboratoriach, pracodawcy – oferty pracy czy tematy prac dyplomowych, studenci – swoje pomysły na biznes. Wszystko w jednym miejscu!

Aktualnie z Kreobox korzysta ok 3 tysięcy użytkowników, ale portal z dnia na dzień zyskuje kolejnych zwolenników.

Zapraszam serdecznie Tutaj, gdzie znajdziecie więcej informacji.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.