Latarnicy! Szkolenia z e-usług

Są wśród naszych czytelników Latarnicy Polski Cyfrowej? Jeśli tak, informujemy Was, że rusza właśnie cykl specjalnie przygotowanych warsztatów dotyczących e-usług publicznych. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia dotyczące najważniejszych usług elektronicznych działających w Polsce.

Podczas szkoleń otrzymacie kompleksową wiedzę na temat systemu ePUAP, PUE ZUS, e-Sąde-księgi wieczyste, czy eZdrowie – ZIP. Dodatkowo, będziecie mieli okazję przyjrzeć się z bliska e-usługom działającym w samorządach. Szkolenia przeprowadzone będą dla grup kilkunastoosobowych w formie warsztatów, które potrwają po trzy dni każdy. Pierwszy termin to już koniec kwietnia, a szkolenia zakończą się w czerwcu 2015 roku. W każdym warsztacie może uczestniczyć około 14 osób.

Terminy szkoleń, które znaleźć możemy na portalu Latarnicy.pl to:

1)      21 – 23 kwietnia
2)      6 – 8 maja
3)      11 – 13 maja
4)      19 – 21 maja
5)      25 – 27 maja
6)      1 – 3 czerwca

Jeśli zainteresowanie wśród Latarników Polski Cyfrowej będzie zdecydowanie większe, niż zakładają organizatorzy, to będzie możliwe przygotowanie kolejnych dwóch szkoleń, których terminy będą podane w późniejszym terminie. W trakcie spotkań, organizatorzy zapewniają uczestnikom nocleg w Warszawie, wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu na miejsce wydarzenia oraz specjalne materiały szkoleniowe.

Uważam, że tego typu przedsięwzięcia to doskonały sposób na doszkolenie się z najnowszych systemów e-usługowych działających w kraju. Później Latarnicy będą mogli tę wiedzę przekazać na organizowanych przez siebie warsztatach dla starszaków. Według badań, powodem nie korzystania przez osoby starsze z Internetu nie jest koszt tego typu rozwiązania, ale brak potrzeby i zainteresowania. Kiedy wykluczeni cyfrowo dowiedzą się o e-usługach, które mogą uprościć ich życie, z pewnością zaczną korzystać z sieci.

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w warsztatach należy kierować na adres euslugi@latarnicy.pl wraz z podanym terminem wybranego szkolenia oraz danymi osobowymi i nr telefonu. O uczestnictwie w szkoleniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Jeśli nie jesteś Latarnikiem Polski Cyfrowej, a chciałbyś dowiedzieć się o tym projekcie więcej, zajrzyj Tutaj lub na stronę Latarnicy.pl. Tam znajdziesz wszelkie informacje o działalności Latarników jak i o przyświecającej im idei, którą z całego serca popieramy!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.