MAC: inwentaryzacja sieci?

MAC prosi o opinię w sprawie rozporządzenia dotyczącego inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej.
Projekt zakłada przeprowadzenie corocznych badań sieci przesyłowej itp. Pomoże to reagować tam, gdzie Internet jest najsłabszy lub gdzie praktycznie go nie ma.
Swoje uwagi można zgłaszać poprzez ePUAP, mejl oraz tradycyjną Pocztę. Konsultację potrwają do 14 listopada.

 

Nie tak dawno temu pisałem dla Was na temat Białych Plam w naszym państwie. Zdaje się, że MAC przeczytał mój artykuł, bo zareagował jak z automatu ;p Cieszy mnie fakt, że minister Boni po raz kolejny podejmuje próbę okiełznania miejsc, gdzie Internet jest ciężko osiągalny. I słusznie! To jest priorytetowy krok do stworzenia Państwa cyfrowego z doskonałą e-administracją.

Tym razem MAC zaprasza nas na konsultację społeczne, dotyczące problemu inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej. Zdaniem resortu, da nam to obraz istniejących w Polsce sieci oraz dane dotyczące ich stanu i usług telekomunikacyjnych.

Cel tych konsultacji jest jasny. MAC chce znaleźć wiarygodne źródło informacji na temat wspomnianych wyżej sieci, dzięki czemu będzie jasno wiedział gdzie reagować by zapewnić szerokopasmowe łącze czy światłowodowe. Resort chce także uzyskać informację na temat budynków umożliwiających kolokację.

Pomysł na inwentaryzację wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Coroczne zestawienia będą wiarygodnym źródłem informacji dotyczących miejsc, gdzie środki unijne są niezbędne. Dokładny opis rozporządzenia znajdziecie TUTAJ. Po więcej informacji zapraszam TUTAJ

Uwagi, każdy z nas może składać za pomocą Skrzynki Podawczej ePUAP, drogą mejlową na adres: katarzyna.jablonka-jasnowska@mac.gov.pl oraz tradycyjną pocztą. Konsultację potrwają do 14 listopada
Weź udział nie wychodząc z domu! Zrób to Online!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.