Miałeś wypadek, straciłeś majątek? Szkodę zgłoś online z PZU!

Stłuczka, utrata majątku? Zgłoś to przez Internet, a później zrób zdjęcia i wyślij przy pomocy prostego i intuicyjnego formularza. Po prostu! PZU wprowadza fajne e-usługi.

Jesteś kierowcą? Zdarzyła Ci się stłuczka lub poważniejszy wypadek? Doskonale wiesz z jaką papierologią często po zdarzeniu trzeba się zmierzyć. Proces jest nierzadko stresujący i wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Ta era powoli się kończy. PZU wchodzi w świat e-usług!

Pod koniec 2016 roku jeden z największych graczy na rynku ubezpieczeniowym wprowadził możliwość zgłaszania szkód przez Internet. Na tym jednak twórcy aplikacji nie poprzestali i zdecydowali się pójść za ciosem. Teraz PZU wprowadziło kolejną wersję swojego rozwiązania. Co trzeba zrobić by zgłosić szkodę?

Gdy zdarzenie, w którym uczestniczyłeś nie budzi żadnych wątpliwości wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem przy pomocy infolinii lub przez internet. Jeśli posiadamy urządzenie z dostępem do Internetu (Może to być nawet smartfon!) możemy w sposób samoobsługowy zgłosić naszą szkodę. Po skontaktowaniu się z ubezpieczycielem otrzymamy link do formularza, przy pomocy którego będziemy mogli poinformować ubezpieczyciela o zajściu oraz jego skutkach.

W kilku prostych krokach określamy co się stało i która część pojazdu jest uszkodzona. Dzięki intuicyjnemu, obrazkowemu menu szybko zaznaczamy element pojazdu, który uległ zniszczeniu. Dodatkowo, załączamy do naszego formularza zdjęcia uszkodzonych części i finalizujemy proces. Na jego końcu otrzymujemy wyliczenie szkody oraz propozycje kwoty, na którą możemy się zgodzić lub nie. Jeśli się zgodzimy – w przeciągu kilku dni roboczych otrzymamy odpowiednią sumę na podane konto. Jeśli się na tę kwotę nie zgodzimy – skontaktuje się z nami ubezpieczyciel, który zaprezentuje kolejne etapy procedury.

Jak widzimy, coraz więcej e-usług pojawia się w Internecie. Coraz więcej rzeczy można załatwić przez internet. To cieszy. Wygoda przede wszystkim zwłaszcza w tak stresujących momentach jak np. stłuczka. Warto odciążać poszkodowanych i wychodzić naprzeciw faktycznym potrzebom użytkowników. Co ciekawe, link który otrzymujemy od ubezpieczyciela jest unikalny i ważny 24 godziny. Co za tym idzie? Formularz uzupełniany przez nas jest bardzo krótki. Wszystkie dane personalne są już przypisane do naszego linka.

Warto zwrócić uwagę, że zgłosić szkodę przez tego typu formularz możemy w przypadku szkód komunikacyjnych i majątkowych.

Więcej informacji na temat e-zgłaszania szkód na stronie PZU!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.