Mistrzowie Kodowania

W ostatnim czasie pisałem dla Was o istotności uczenia dzieci języków programowania (więcej na ten temat znajdziecie Tutaj). Dziś przedstawiam Wam wspaniałą akcję Mistrzowie Kodowania. Dzięki niej małe dzieci mają szansę poznać podstawy kodowania i przy ich pomocy rozwijać umiejętność kreatywnego myślenia.

Mistrzowie Kodowania to projekt stricte edukacyjny. Realizowany jest on przez firmę Samsung Electronics Polska. Głównym celem projektu jest promocja programowania w polskich szkołach podstawowych i gimnazjach. Nauczyciele, którzy w danych jednostkach będą uczyć dzieci podstawowych technik kodowania zostali przeszkoleni przez ekspertów w tym zakresie. Dzięki temu moga oni prowadzić 8 tygodniowe zajęcia w swoich szkołach. Warto zaznaczyć, że udział w programie Mistrzowie Kodowania jest zupełnie bezpłatny.

W dzisiejszych czasach znajomość jednego języka obcego, to już minimum. Bez tego praktycznie nie mamy szans na znalezienie dobrej pracy. Kolejne pokolenia pod tym względem będą miały zapewne jeszcze gorzej. Badania wykazują, że 60% dzieci które aktualnie zaczynają edukację, będzie pracować w zawodach jeszcze nie istniejących. Dlatego też należy je do tej przyszłości odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Edukacja języków programowania od małego to jeden z wielu sposobów. Dzięki tym zajęciom i dzięki takim programom jak Mistrzowie Kodowania, dzieci mają szansę doskonalić swoje umiejętności analityczne, rozwijać kreatywność i zaprzyjaźniać się z nowymi technologiami. Dlatego też, istotne jest by uczyć nasze pociechy z rozmysłem, by rozpalić w nich zainteresowanie kodowaniem, a nie je zniechęcić.

Takie programy jak Mistrzowie Kodowania mają szansę rozbudzić w dzieciach zainteresowanie nowymi technologiami i ciągle zmieniającym się światem. To pierwszy krok do uświadamiania maluchów o istnieniu e-administracji, e-handlu i e-usług. To pierwszy krok do ich dobrej pracy, która niekoniecznie musi być związana z informatyką. Warto także spojrzeć na cały problem szerzej. Odpowiednia edukacja w tym zakresie ma szansę także niwelować analfabetyzm cyfrowy wśród Polaków. Im szybciej będziemy uczyć dzieci przy pomocy nowych technologii i im szybciej będziemy im pokazywać jak korzystać z dobrodziejstw ery cyfryzacji, to tym mniejszy wskaźnik wykluczenia cyfrowego powinniśmy otrzymać w następnych latach.

Zachęcamy polskie szkoły podstawowe i gimnazja do wzięcia udziału w tej akcji! Razem walczmy o techniczny rozwój kolejnych pokoleń!

Więcej informacji na temat projektu Mistrzowie Kodowania przeczytacie Tutaj i Tutaj
Formularz rejestracyjny znajdziecie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.