MSW zapowiada kolejne e-Usługi!

MSW zapowiada nowe e-usługi. Przygotowywany jest elektroniczny rejestr aktów stanu cywilnego, a także możliwość sprawdzenia liczby punktów karnych online, e-usługa „Mój pojazd” i wiele więcej! 

Nie tak dawno temu informowaliśmy o zupełnie nowych elektronicznych usługach dostarczanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Wiele także pisaliśmy o nadchodzących zmianach w e-administracji, które czekają nas w najbliższych latach (Tutaj). Dziś mamy kolejne dobre wieści! MSW ogłosiło w ostatnich dniach, że w ramach programu CEPiK 2.0 dostarczone nam zostaną kolejne arcyciekawe e-usługi.

W ostatnich tygodniach kierowcy otrzymali dwie bardzo dobre elektroniczne usługi. Były to Historia Pojazdu oraz Bezpieczny Autobus. Więcej o nich przeczytacie Tutaj. Teraz MSW zapowiada kolejne udogodnienia dla kierowców. Pierwsze z nich to możliwość elektronicznego sprawdzenia ile posiadamy punktów karnych na swoim koncie. Zapewne wiele razy każdy z nas zastanawiał się, kiedy dane punkty otrzymaliśmy i kiedy tracą one ważność. Dzięki proponowanym zmianom w każdym momencie będziemy mogli sprawdzić stan naszego konta. To bardzo dobra usługa, która zwiększy naszą świadomość dotyczącą zastosowanych wobec naszej osoby kar i ograniczeń. Dodatkową opcją e-usługi będzie także możliwość opłacenia mandatu drogą elektroniczną. Teraz także jest to możliwe, niemniej zostanie to nieco uporządkowane, by kierowca mógł wszystko załatwić z jednego miejsca.

Kolejna e-usługa ułatwi życie pracodawcom. Dzięki zmianom zaproponowanym przez MSW, będą oni mogli sprawdzać online, czy pracownicy mają ważne uprawnienia do kierowania pojazdami. Taka e-usługa ma szansę usprawnić zarządzanie kapitałem ludzkim ale także ułatwić proces rekrutacji. Tak jak przy pomocy e-usługi Historia Pojazdu możemy upewnić się, czy dana oferta jest autentyczna, tak przy pomocy tego narzędzia łatwiej będzie sprawdzać przyszłych lub aktualnych pracowników.

W dzisiejszych czasach do coraz większej ilości informacji mamy już dostęp. Niestety nadal bardzo często są one rozrzucone po sieci i nierzadko trudno do nich dotrzeć. Dlatego bardzo doceniam wszystkie e-usługi, które same organizują i filtrują informacje, które mnie interesują. Tym razem MSW planuje udostępnić narzędzie, które pozwoli sprawdzić jakość kształcenia w konkretnych ośrodkach nauki jazdy. Dzięki temu wybierzemy świadomie miejsce, gdzie nauczymy się prowadzić.

Czwartą e-usługą Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce uporządkować i ułatwić dostęp do danych dotyczących naszych własnych pojazdów. Usługa „Mój Pojazd” pozwoli właścicielom sprawdzić online wszelkie informacje dotyczące naszego pojazdu. Przeniesienie tego typu danych do sieci ułatwi nam zarządzanie naszym samochodem czy motocyklem. Nie będziemy musieli przeszukiwać szeregu dokumentów, by znaleźć terminy ważności ubezpieczeń etc.

Jak widać MSW nie zwalnia i proponuje coraz to nowe rozwiązania. Serdecznie gratulujemy pomysłów! Mamy nadzieję, że te elektroniczne usługi pojawią się tak szybko jak to tylko możliwe, a dodatkowo będą sprawne i przejrzyste jak np. Historia Pojazdu, czy Bezpieczny Autobus.

Dotychczas MSW wdrożyło m.in.
1)e-usługę Bezpieczny Autobus (więcej o niej Tutaj)
2)e-usługę Historia Pojazdu (więcej o niej Tutaj)
3) Weryfikację ubezpieczenia OC (więcej o niej Tutaj)

Dodatkowo MSW planuje wdrożyć m.in.
1) Elektroniczny rejestr aktów stanu cywilnego (więcej o nim Tutaj)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.