o nas – dlaczego powstał blog U24.pl e-administracja

e-administracja w Polsce rozwija się coraz dynamiczniej. Z roku na rok przybywa urzędów, które są czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i w których można załatwić różne sprawy drogą elektroniczną. Rośnie świadomość społeczeństwa oraz wiedza z zakresu IT. Nowoczesne technologie przestały być sferą science-fiction i coraz bardziej stają się codziennością każdego gospodarstwa domowego. Polska dzielnie kroczy do świata, gdzie komputer znajdzie się w każdym domu, a dostęp do sieci Internet będzie normalnością. W dorosłe życie wchodzą pokolenia, które urodziły się już z Internetem i nie wyobrażają sobie innej formy załatwiania spraw. Dla wielu z nich nie jest oczywiste, że trzeba gdzieś iść i stanąć pod okienkiem – skoro nawet konto bankowe można założyć nie wychodząc z domu. Co więcej dla części z nich to nie komputer, ale telefon komórkowy, jest najważniejszym medium, w którym tworzą i za pomocą którego konsumują informacje, usługi i e-życie.

Wciąż mamy wiele do zrobienia, by dogonić liderów e-administracji na świecie. Wciąż walczymy o sprawną ogólnodostępną sieć, dostęp do IT oraz o wzrost świadomości polskiego e-obywatela. Każdy z nas słyszał o jakiejś e-usłudze w administracji, jednak informacje te są bardzo rozproszone i brak miejsca, które zbiera w jedną całość wszystkie e-urzędy. Wbrew pozorom dostępnych jest już bardzo dużo e-usług, oczywiście jedne działają lepiej, inne trochę gorzej. Korzysta z nich jednak niewielu z nas, między innymi dlatego, że o nich nie wiemy lub skorzystanie z nich wydaje nam się skomplikowane. W odpowiedzi  na te potrzeby powstało właśnie to miejsce – U24.pl – blog o urzędach czynnych 24 godziny na dobę!

Żegnaj petencie, witaj kliencie – Katalog U24!

U24.pl to nowy pomysł na informacje o e-usługach, ale widzianych nie od strony administracji/ urzędu/ Państwa, ale od strony potrzeb Klienta, w słusznie minionych czasach zwanego petentem. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy też szeroki katalog zbierający w jednym miejscu wszystkie rodzaje spraw, które możemy już załatwić online. Na ten moment skupiliśmy się na e-usługach związanych z działalnością gospodarczą i prowadzeniem biznesu. Baza Katalogu U24 będzie cały czas poszerzana. Pomoże ona Tobie w dotarciu do odpowiednich usług i odpowie na pytania: „Gdzie?”, „Co?” i „W jaki sposób?” załatwić w urzędzie. Co jednak ważne – nie zbieramy wyłącznie informacji o polskiej e-administracji, ale intensywnie pracujemy nad tym, aby zaproponować Polakom proste i funkcjonalne narzędzia, które pozwolą wygodnie korzystać z dobrodziejstw e-urzędów.

U24 współtworzy wspólnie z firmą e-file.

www.e-file.ple-file już od ponad 6 lat tworzy rozwiązania usprawniające kontakty z urzędami. Celem firmy jest budowanie prostych i funkcjonalnych rozwiązań, które sprawdzają się w codziennym życiu. e-file jest producentem cenionego przez użytkowników programu e-pity do wysyłania e-deklaracji PIT oraz aplikacji fillUp – Przyjazne formularze pozwalającej w prosty sposób wypełniać i e-wysyłać ponad 2500 formularzy, druków, dokumentów czy umów. Filozofię działania firmy e-file określa hasło e-life. Jej efektem jest także U24.pl

O Autorze – Marcin Basiński

Marcin Basiński

Witam serdecznie wszystkich czytelników U24.pl. Cieszę się, że tu trafiliście i mam nadzieję, że będziecie chcieli tu wracać.
 To, że znaleźliście się na U24.pl świadczy o tym, że szukacie miejsc w polskiej sieci, gdzie można znaleźć jasne i klarowne informacje na temat e-administracji.
 Ukończyłem kierunek Informatyka i Ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od zawsze interesowałem się e-administracją i wykorzystaniem nowych technologii w życiu codziennym każdego człowieka. Tematem mojej pracy licencjackiej było „Budowanie Katalogu e-Usług dla administracji publicznej i samorządowej”.  W roku 2013, podczas wakacyjnych praktyk, trafiłem do firmy e-file. Nasza współpraca przeobraziła się w projekt bloga, który właśnie czytacie.

Postanowiliśmy stworzyć w Internecie miejsce, gdzie każda osoba będzie mogła znaleźć aktualności i informacje o ciągle rozwijającej się e-administracji. Jestem autorem wszystkich treści i artykułów, które znajdziecie na tej stronie.  Zamieszczane tu informacje mają być ciekawe dla wszystkich zainteresowanych polską e-administracją. Celem tego projektu jest przekazanie wiedzy w sposób przejrzysty i klarowny.  Bez trudnych słów i niepotrzebnych odwołań do paragrafów czy prawno-urzędowej nowomowy.

Portal U24.pl cieszy się coraz większą popularnością. Coraz więcej ludzi tu trafia i chce tu wracać. Szukając nowych rozwiązań i nowych narzędzi, które mogłyby usprawnić e-administrację działającą w Polsce, zdecydowaliśmy się na przygotowanie Katalogu U24 – zbioru e-usług i procedur związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Proces tworzenia tego rozwiązania był też tematem mojej pracy magisterskiej. Już teraz możecie zobaczyć efekty naszych działań – http://katalog.u24.pl. Zachęcam do korzystania ze stworzonego narzędzia, które cały czas udoskonalamy. Pragnę poinformować, że baza danych e-usług wciąż się powiększa!

Co dalej stanie się z U24.pl? To zależy przede wszystkim od Was, drodzy Czytelnicy 🙂

Skontaktuj się z Nami!

Zachęcam Was – Czytelników do współpracy. Jeżeli masz propozycję zmian, coś ciekawego związanego z tematyką e-administracji dzieje się w Twoim regionie lub jesteś przedstawicielem stowarzyszenia albo fundacji, która działa w tej tematyce i chciałbyś, by pojawiła się o Was informacja na U24.pl – zapraszam do kontaktu: marcin@e-file.pl lub telefonicznie: 691 989 400

Dołączcie także tutaj, by być na bieżąco!

Share