Orange inwestuje w Internet na wschodzie

Orange rozpoczyna kolejne inwestycję w sieć Internet. Tym razem, przy pomocy dofinansowania z Unii Europejskiej rozpoczyna on budowę sieci na wschodzie Polski. Zyska na tym aż 37 tysięcy gospodarstw domowych. Orange mocno przyczynia się do walki z wykluczeniem cyfrowym w Polsce. 

Program Operacyjny Polska Cyfrowa wchodzi w życie. Coraz częściej można przeczytać o inwestycjach w sieć Internet w naszym kraju. Dzięki nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 są na to pieniądze. W tym przypadku wysokość dofinansowania sięgnie aż 9 milionów złotych. Można śmiało przyznać – Dzieje się! Tym razem przeczytałem, że Orange zaczyna inwestycję we wschodniej części kraju. Tam nadal jest sporo problemów ze stałym dostępem do Internetu.

Budowa ma zostać zakończona pod koniec 2015 roku. Swoim zasięgiem obejmie ona Białą Podlaskę, Biłgoraj, Działdowo, Hrubieszów, Lubartów, Łuków, Ryki i gminę Lutowiska. Na tych inwestycjach zyska aż 37 tysięcy gospodarstw domowych. Ale to nie jedyne inwestycje Orange w Internet. Rozwija on także sieci szerokopasmowe na Pomorzu i w Lubuskiem. Ogromnie cieszy mnie fakt, że takie firmy jak Orange przyczyniają się do niwelowania Białych Plam i pomagają w walce z wykluczeniem cyfrowym.

Jak powiedział wiceprezes Orange Polska: „Realizowane już przez Orange Polska w woj. lubuskim i pomorskim projekty budowy regionalnych sieci szerokopasmowych potwierdzają, że potrafimy skutecznie realizować projekty unijne. Polska Wschodnia stanowi dla nas jednak szczególne wyzwanie, gdyż oprócz budowy sieci musimy zapewnić zadeklarowany poziom aktywacji usług szerokopasmowych na sieci NGA (Next Generation Access).”

Trzymamy kciuki za inwestorów i czekamy na efekty prac.

Więcej przeczytacie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.