Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem

Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem jest kolejną już opisywaną przez portal U24.pl organizacją non profit działającą w formie fundacji, która przyczynia się do cyfrowej transformacji Polski. Opiekunami oraz założycielami ośrodka są osoby z wieloletnim doświadczeniem w informatyzacji sektora publicznego, czyli prof. SGH, dr hab. Andrzej Sobczak oraz Tomasz Kulisiewicz.

Cele statutowe fundacji to:

  • inicjowanie i uczestnictwo w wydarzeniach związanych z budową cyfrowego państwa
  • poszerzanie wiedzy wśród obywateli Polski na temat cyfrowej transformacji
  • walka z wykluczeniem cyfrowym
  • promocja nowych technologii i nowych rozwiązań teleinformatycznych min. w dziedzinie e-zdrowia

Na stronie Ośrodka znaleźć możemy szereg bardzo ciekawych i merytorycznych artykułów, które przybliżają czytelnikom ideę transformacji cyfrowej. Dodatkowo możemy przeczytać o Architekturze korporacyjnej, bezpiecznym  przepływie informacji oraz prywatności.

Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem skupia swoje działania na prowadzeniu szkoleń dla sektora publicznego, oraz na prowadzeniu doradztwa i szykowaniu ekspertyz. Dodatkowo Ośrodek prowadzi swoje własne projekty. Jest nim np. tworzenie metodycznych aspektów budowy inteligentnych miast – Smart Cities. Kolejnym ciekawym projektem, o którym już wspominaliśmy na łamach U24.pl jest budowa platformy monitorowania realizacji cyfrowej transformacji polskich jednostek sektora publicznego – eGOV.pl
Warto także wspomnieć o projekcie organizowanym we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. Jest nim portal Open Government, którego celem jest przybliżanie idei otwartego rządu obywatelom.

Portal U24.pl gorąco trzyma kciuki za Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem i życzy kolejnych sukcesów związanych z cyfrową transformacją Polski. Ogromnie cieszy nas tak duża ilość organizacji, które zdecydowały się zmieniać nasz kraj na bardziej cyfrowy. Wiele działań w tym zakresie zostało już podjętych i widać ogromne efekty. Wciąż jednak jest wiele do zrobienia, by nasz kraj można było nazwać mianem „e-państwa”. Bardzo ciekawie brzmi tematyka Smart Cities. Wdrażanie innowacyjnych technologii w miastach może sprawić, że życie obywateli będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ośrodek działa także bardzo intensywnie w zakresie informowania obywateli o idei Open Government. Koncepcja ta ma na celu zwiększanie zaangażowania społeczeństwa w tworzenie lepszego prawa i państwa.

Czekamy na więcej i trzymamy kciuki!

Po więcej informacji dotyczącej działalności ośrodka zapraszamy Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.