Polacy mogą już korzystać z prawie 600 usług elektronicznych!

Polacy mogą już korzystać z prawie 600 usług elektronicznych! Pojawiają się nowe rozwiązania w zestawieniu udostępnianym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Tym razem doszły ciekawe usługi dla rolników oraz możliwość weryfikacji historii ubezpieczenia OC. Co jeszcze znajdziemy w nowym zestawieniu?

Polska e-administracja oferuje już ponad pół tysiąca usług! Kolejne zestawienie przygotowało niedawno Ministerstwo Cyfryzacji. Od ostatniego zestawienia przybyło 39 e-usług. Jak czytamy na stronie MC: „zestawienie wzbogaciło się  m.in. o usługi, jakie rolnikom i producentom rolnym oferuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz instytucje mu podległe. Chodzi np. o możliwość składania on-line eWniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Usługa ta umożliwia przesyłanie przez Internet wniosków o płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz płatności obszarowych PROW. Generuje również powiadomienia dla użytkowników m.in. w przypadku wykrycia konfliktów w tzw. kontroli krzyżowej.

Rolnicy, zarówno ubezpieczeni, jak i płatnicy składek w KRUS, mają również możliwość elektronicznego założenia konta w Portalu dla Rolników eKRUS. Dzięki temu mogą oni on-line uzyskać dostęp do podstawowych danych o przebiegu swojego ubezpieczenia lub sprawdzić informacje o okresach ubezpieczenia, opłaconych składkach czy osobach zgłoszonych do ubezpieczenia”.

Dodatkowo, w zestawieniu pojawiła się bardzo ciekawa usługa, która pozwala na weryfikację historii ubezpieczenia OC! To kolejny miły ruch w kierunku właścicieli pojazdów mechanicznych. „Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny daje możliwość sprawdzenia tego on-line na stronie www.ufg.pl, przy czym można do tego wykorzystać Profil Zaufany (eGO)”.

Stworzone zestawienie z pewnością pomoże obywatelom rozeznać się w działających usługach, których jest coraz więcej. Przy każdej usłudze znajdują się linki do portali udostępniających dane usługi elektroniczne. A może by tak zamiast PDFów udostępnić takie zestawienie elektroniczne z bardzo przyjemną i działającą sprawnie wyszukiwarką? Może stwórzmy na ogólnopolską skalę coś takiego jak nasz katalog U24.pl? Zachęcamy do skorzystania z naszego rozwiązania, które w jednym miejscu zbiera e-usługi dla przedsiębiorców.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Cyfryzacji, do końca roku ma powstać jeszcze 30 nowych usług elektronicznych! To dobry znak! Zacieramy ręce!

Niedopatrzenia oraz braki prosimy zgłaszać na email: uslugi@mc.gov.pl.

Więcej informacji oraz pełne zestawienie e-usług znajdziecie na stronie Ministerstwa Cyfryzacji

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.