Portal Informacyjny ZUS – Wybrano Wykonawcę!

Zakończył się przetarg na Nowy Portal Informacyjny dla ZUS. Wygrała go firma AMG.net z projektem za ponad 10 milionów złotych. To z tą firmą ZUS podpisało umowę o współpracy. Innymi oferentami było Sygnity (26,45 mln zł) oraz HP Polska (30,77 mln zł)

 

Ponad 31 milionów, to budżet przeznaczony na Nowy Portal Informacyjny (NPI) dla ZUS. Przetarg na to przedsięwzięcie otwarto już w styczniu 2013 roku. Wg jego założeń o wyborze oferty decydować miała cena w 40% oraz koncepcja rozwoju 60%.

Do przetargu zgłosiło się trzech graczy: firma AMG.net z projektem za 10,46 mln złotych, Sygnity z projektem za 26,45 mln złotego oraz HP Polska (30,77 mln złotych). Ostatecznie ZUS zdecydował się na współpracę z AMG.net i to właśnie z nimi podpisał umowę.

W opisie przetargu możemy przeczytać, że firma AMG. net zobowiązuje się: „do rozwoju Nowego Portalu Informacyjnego, w ramach Platformy Usług Elektronicznych w zakresie prac programistycznych, instalacyjnych i wdrożeniowych oraz jego utrzymanie”. Pozostaje tylko zapytać, czy firma AMG.net będzie potrafiła podjąć tak duże wyzwanie jakim jest stworzenie NPI dla ZUS? Czy może jednak znów została wybrana najtańsza oferta, która niekoniecznie musi być najlepszą i najbezpieczniejszą inwestycją.  Co prawda AMG.net współpracowała już wielokrotnie z takimi graczami na rynku jak Orange, TP SA. ,a więc myślę że możemy być spokojni o wynik tego przedsięwzięcia.

Cieszy mnie fakt, że ZUS nadal chce się rozwijać i modernizować w zakresie cyfrowym. Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) wymaga edycji, odświeżenia i zmian.

Czekamy na więcej informacji o tej współpracy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.