Portal NaszaKasa.org.pl

Zastanawiałeś się kiedyś ile pieniędzy i na co wydaje twoja gmina czy miasto? Chciałeś sprawdzić jak dochody i wydatki danej gminy zmieniały się w czasie lub czy jest ona zadłużona? Teraz możesz to w łatwy sposób sprawdzić! Stowarzyszenie Klon/Jawor po ogromnym sukcesie portalu MojaPolis.pl postanowiło pójść krok dalej. Tym razem w ręce Polaków oddają oni serwis NaszaKasa.org.pl

Portal NaszaKasa.org.pl przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy są ciekawi skąd pochodzą, oraz na co są wydawane pieniądze z budżetu samorządowego danej gminy. Witryna pozwala na analizę struktury budżetu gmin polskich oraz ocenę zmian, które w nim zaszyły w danym okresie czasu. Dzięki bardzo ciekawym wizualizacjom zdecydowanie szybciej i łatwiej możemy poddać analizie przedstawione dane. Specjalne ikonografie pokazują np. skąd konkretna gmina otrzymuje pieniądze lub na jakie dziedziny życia je wydaje.

Warto zaznaczyć, że ta aplikacja bardzo dobrze współgra z portalem MojaPolis.pl. Gdy już dokonamy analizy wydatków i wpływów do budżetu w naszej gminie, możemy przejść do portalu MojaPolis.pl, by sprawdzić jak radzi sobie ona na tle innych gmin w Polsce. Dzięki temu w łatwy sposób będziemy mogli kontynuować analizę obszarów naszego kraju.

Gratulacje dla Stowarzyszenia Klon/Jawor za stworzenie dwóch, naprawdę świetnych i przejrzystych portali przy pomocy których każdy obywatel może sprawdzać i kontrolować sytuacje Państwa i tym samym wybranych przez siebie polityków. Bądźmy aktywni! Korzystajmy z dostępnych narzędzi i na końcu…wybierajmy przy urnach świadomie!

O Stowarzyszeniu Klon/Jawor więcej znajdziecie Tutaj
Portal NaszaKasa.org.pl znajdziecie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.