Portal Szkołomat.pl

Dzisiejszy świat ma poważny problem z przeładowaniem informacyjnym. Trudno odnaleźć w sieci miejsca, które oferują pewną, sprawdzoną i pełną informację na dany temat. Dlatego też tak bardzo doceniam portale, które porządkują dane i przedstawiają je klientom w sposób zrozumiały. Przykładem takiego miejsca jest portal Szkołomat.pl, który został stworzony przez Projekt: Polska

Portal Szkołomat.pl to pewnego rodzaju program, który pozwala na wyszukiwanie szkół podstawowych i gimnazjalnych w Polsce. Wyszukiwarka została uruchomiona w ramach projektu „Przejrzysta i otwarta szkoła – budowanie społecznej aktywności wokół jakości edukacji.” Podstawowym celem tego projektu było utworzenie miejsca, przy pomocy którego rodzice i uczniowie będą mogli uzyskać ważne informacje o podstawówkach i gimnazjach w Polsce. Dzięki temu opiekunowie będą mogli wybrać szkołę najlepszą dla swojego dziecka oraz w razie dostrzeżenia nieprawidłowości rozpocząć dyskusję dotyczącą jakości polskiego systemu szkolnictwa.

Na portalu Szkołomat.pl możemy przeglądać takie informacje jak  np. podstawowe dane kontaktowe, średnie wyniki z egzaminu gimnazjalnego, liczba uczniów etc. Dane dostarczane są przez Instytut Badań Edukacyjnych, Okręgowe Komisje Egzaminacyjne oraz Centrum Informatyczne Edukacji. Przy pomocy oceny gwiazdkowej możemy sprawdzić jak radzi sobie wybrana przez nas szkoła na tle innych jednostek edukacyjnych.

Serdecznie gratulujemy pomysłu i wykonania portalu. Dane przedstawione są w przejrzysty sposób i naprawdę łatwo można się w nich odnaleźć.

Portal Szkołomat.pl znajdziecie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.