PUE ZUS ma już 800 tysięcy użytkowników!

PUE ZUS zyskuje na popularności. Coraz większa liczba Polaków przekonuje się do jego funkcjonalności. Przekonują się także przedsiębiorcy. Tylko zadziwia i smuci tak mała liczba Profili Zaufanych, których jest zaledwie 300 tysięcy. Jak to zmienić?

Ostatnio trafiłem na ciekawą i wartą uwagi informacje. Portal Usług Elektronicznych ZUS (PUE) ma coraz większą liczbę użytkowników! Przekroczyła ona już 800 tysięcy. Dla porównania mogę powiedzieć, że Profil Zaufany posiada nieco ponad 300 tysięcy obywateli. Warto dodać, że PUE ZUS działa od 2012 roku, a Profil Zaufany od…ho ho..!

PUE… co to tak naprawdę jest? Platforma Usług Elektronicznych, umożliwia obywatelom z zarejestrowanym kontem przeglądanie danych zapisanych na kontach w ZUS oraz łatwe generowanie i przesyłanie drogą elektroniczną dokumentów rozliczeniowych, czy zgłoszeniowych. Dodatkowo mogą oni przesyłać, za pomocą PUE wiele innych pism i wniosków. Warto również wspomnieć, że zalogowany użytkownik może analizować wszystkie odprowadzone składki i  w ten sposób kontrolować ich poprawność. Kolejną opcją, którą wprowadził ten serwis jest możliwość zdalnego umówienia się na wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. PUE to wygodny, bo elektroniczny, bezpłatny i bezpieczny sposób na załatwianie spraw ubezpieczeniowych. Pełną informacje o możliwościach PUE ZUS znajdziecie Tutaj.

Coraz większa liczba przedsiębiorców w Polsce przekonuje się do PUE ZUS. Jak twierdzi Jacek Dziekan, rzecznik prasowy ZUS – Mamy sygnały, że właściciele małych i średnich przedsiębiorstw rezygnują z usług biur rachunkowych, ponieważ funkcjonalności PUE dają im możliwość prowadzenia rozliczeń z ZUS bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Co więcej, rozliczanie składek realizowane za pomocą pue.zus.pl gwarantuje wyeliminowanie większości błędów w dokumentach rozliczeniowych już w momencie ich wypełniania on-line.

Cieszy mnie coraz większa liczba użytkowników PUE ZUS, bo to pokazuje postęp i rozwój. Polacy powoli, bo powoli ale coraz chętniej sięgają po rozwiązania elektroniczne. Być może Ci, którzy skorzystają z Platformy ZUS następnym razem, gdy będą mieli do załatwienia jakąś sprawę, poszukają w Internecie cyfrowych alternatyw? Istnieje taka szansa. Smuci jednak wciąż małą liczba posiadaczy Profilu Zaufanego, który jest niezbędny by korzystać z e-administracji (nie licząc certyfikowanych podpisów elektronicznych). Wierzę, że nowa wersja ePUAP, która ma pojawić się na przełomie 2014/2015 roku i odpowiednio przeprowadzona akcja marketingowa pozwoli odmienić ten stan.

Informacje, jak założyć Profil Zaufany znajdziecie Tutaj
Liczbę miejsc, gdzie Profil Zaufany założymy znajdziecie Tutaj
Więcej informacji na temat Portalu Usług Elektronicznych ZUS znajdziecie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.