Punkty karne Online od kwietnia?

Już niedługo każdy kierowca będzie mógł zobaczyć ile posiada punktów karnych bez odchodzenia od komputera. Wystarczy Profil Zaufany. Czy doczekamy się tej e-usługi w kwietniu?

Jakiś czas temu pisałem dla Was na U24.pl, że e-usługi dostarczane dzięki rozwojowi CEPiK będą opóźnione. Więcej na ten temat znajdziecie Tutaj. W grudniu w Rzeczpospolita przeczytać można było artykuł świadczący o tym, że projekt nowelizacji kodeksu drogowego trafił już do Rządowego Centrum Legislacji. Projekt ten wprowadza konkretne zmiany prawne, które umożliwią wprowadzenie w życie e-usługi, dzięki której kierowcy będą mogli sprawdzać liczbę swoich punktów karnych online. Jak podaje Rzeczpospolita e-usługa ma zacząć działać od kwietnia!

Tak więc już niedługo każdy kierowca będzie mógł przy pomocy systemu przejrzeć swoje dane dotyczące kar i ograniczeń, które zostały wobec niego zastosowane. Innymi słowy kierowcy będą mogli zobaczyć online jak dużo mają na swoim koncie punktów karnych, kiedy one wygasają itp. Jest to doskonałe rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi życie polskich kierowców. Jak wiele razy zastanawialiście się ile punktów karnych macie na swoim koncie? Niewiedza bardzo często skutkuje utratą prawa jazdy przez osoby, które otrzymały (często z błahych przyczyn) zbyt wiele punktów karnych. Dzięki takiej e-usłudze każdy uczestnik ruchu drogowego będzie świadomy i będzie uważał podwójnie, by nie stracić prawa jazdy.

Jak będzie to działać? By zobaczyć informacje dotyczące naszej osoby będziemy musieli uwierzytelnić się przy pomocy Profilu Zaufanego. Gdy to zrobimy, zobaczymy dane dostarczane z baz danych polskiej policji. Wszystko rzecz jasna ma być darmowe. Więcej szczegółów z pewnością poznamy już niedługo. No… chyba że e-usługa znów zostanie przesunięta.

Ogromnie cieszy mnie e-usługa związana z punktami karnymi. W tym momencie nie ma jednego, konkretnego miejsca gdzie takie informacje można pozyskać online. Jest ono konieczne i niezbędne. Zwiększy pewność oraz świadomość polskich kierowców.

Przeczytajcie też o e-usłudze historia pojazdu i bezpieczny autobus

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.