Szukasz Pracy? Zrób to Online!

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji na swojej stronie poświęciła także sporo miejsca e-usługom, które dotyczą bezrobotnych i osób poszukujących pracy. W dzisiejszych czasach poszukiwanie zatrudnienia nie jest łatwe. Wymagania pracodawców stale rosną. Konieczna jest edukacja pod kątem rynku pracy. Państwo polskie stara się pomóc bezrobotnym przy pomocy baz ofert pracy czy stron poświęconych kwalifikacjom. W tym artykule opiszemy wszystkie rządowe projekty dotyczące osób niezatrudnionch oraz rynku pracy.

Praca.gov.pl

Będąc osobą bezrobotną lub poszukującą pracy możemy, przy pomocy strony praca.gov.pl dokonać e-rejestracji. W ten sposób możemy szybko zgłosić się po pomoc w poszukiwaniu nowego zajęcia lub dodatkowych szkoleń. Musimy wypełnić ankietę dostępną na stronie, która pozwoli określić nasz status na rynku pracy. Następnie możemy dokonać rejestracji. Jeżeli posiadamy podpis certyfikowany lub Profil Zaufany nie musimy pojawiać się w urzędzie. W innym przypadku konieczna jest wizyta z odpowiednią dokumentacją. Strona umożliwia także załatwić szereg innych spraw przy pomocy e-usług. Spis wszystkich e-formularzy znajdziecie Tutaj. Na portalu możemy także znaleźć szereg przekierowań do rejestrów Agencji Zatrudnienia, Instytucji Szkoleniowych czy Baz Ofert Pracy.

Publiczne Służby Zatrudnienia

Strona Publicznej Służby Zatrudnienia pozwala bezrobotnym na zapoznanie się z informacjami niezbędnymi do odnalezienia nowej pracy. Znajdziemy tutaj informacje dotyczące aktualnie obowiązujących Aktów Prawnych związanych z zatrudnieniem. Dodatkowo można zapoznać się z poradnikiem dla osób poszukujących zatrudnienia oraz z informacjami o dobrym przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. To co najbardziej istotne na stronie PSZ to szeroka baza ofert pracy. Znajduje się ona Tutaj.

Drugi dział portalu Publicznej Służby Zatrudnienia dotyczy pracodawców. Mogą oni znaleźć tutaj wiadomości oraz aktualne akty prawne związane z zatrudnieniem. Dodatkowo, możemy znaleźć tu porady dla pracodawców związane z Pożyczkami, Stażami, Programami specjalnymi czy Robotami Publicznymi.

Portal PSZ znajdziecie Tutaj.

Eures Polska

Jeżeli chcemy rozpocząć pracę poza granicami Polski możemy skorzystać ze strony Eures Polska. Znajdziemy tu szereg bardzo ciekawych aktualności i informacji o rynku pracy, publikacjach etc.

Strona została podzielona na kilka kategorii. Pierwsza dotyczy osób, które poszukują pracy za granicą. Bezrobotni mogą znaleźć informacje na temat bezpiecznych wyjazdów do pracy, samozatrudnienia itp. Mogą oni też zapoznać się z szeroką paletą ofert zatrudnienia w Unii Europejskiej, która znajduje się Tutaj. Znajdują się tutaj oferty pracy, które zostały przekazane z Wojewódzkich Urzędów Pracy. Druga Baza Ofert Pracy znajduje się Tutaj. Zamieszczone są tam wszystkie oferty pracy z krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Pracodawcy przy pomocy Eures Polska mogą znaleźć pracowników w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zainteresowani mogą przeczytać o warunkach życia i pracy w krajach UE i EOG. Na stronie Eures można także znaleźć informacje na temat rynku pracy, czy polecanych publikacji dotyczących europejskich standardów na rynku pracy.

Strona Eures Polska znajduje się Tutaj

Kwalifikacje

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji na swojej stronie informuje o istnieniu miejsca w polskiej sieci, które pomaga wyszukiwać standardy klasyfikacji zawodowych, modułowych szkoleń czy informacji o zawodach.

Strona kwalifikacje.praca.gov.pl jest miejscem, gdzie znajdziemy ponad 300 standardów kompetencji zawodowych, 253 Standardy kwalifikacji zawodowych oraz 257 modułowych programów szkolenia zawodowego. Baza ta może pomóc użytkownikom powiązać usługi edukacyjne z wymaganiami rynku pracy. Przeglądanie standardów kompetencji zawodowych pozwala przeanalizować kompetencje i kwalifikacje, które są niezbędne do podjęcia danej pracy. Ułatwia to zatrudnienie i pozwala określić użytkownikom nad czym jeszcze muszą popracować. Dodatkowo na stronie znaleźć możemy szereg szkoleń e-learningowych

Jak widzimy Państwo polskie bardzo dużo miejsca poświęciła bezrobotnym w Internecie. Możemy znaleźć strony oferujące katalogi ofert pracy i kursów e-learningowych. Sama rejestracja osób bez pracy i jej poszukujących również jest łatwiejsza dzięki e-usługom.

MAC na swojej stronie przedstawia plany związane z kolejnymi wdrożeniami dotyczącymi rynku pracy i poszukiwania pracy. Są to min. kompleksowe e-pośrednictwo pracy, elektroniczne aplikowanie o pracę w sektorze publicznym, czy stworzenie jednej bazy ofert pracy w administracji publicznej.

Trzymamy kciuki!

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.