Teraz zmienisz dostawcę usług telekomunikacyjnych online!

Przeglądając internet w poszukiwaniu nowych e-usług działających na terenie naszego kraju natrafiłem na coś ciekawego. Dzięki zmianom w prawie, które weszły w życie wraz z marcem 2019 roku możemy przenosić nasz numer telefonu lub zmieniać dostawcę usług telekomunikacyjnych bez konieczności wychodzenia z domu. Dotychczas można to było zrobić jedynie formą tradycyjną. 

W dzisiejszych czasach, gdy tak wiele firm telekomunikacyjnych jest na rynku co chwila pojawiają się ciekawe oferty. Czasem zdarzają się też oszuści i naciągacze, od których musimy uciec. Chcesz zmienić numer lub przejść do innego dostawcy? Wystarczy, że złożysz wniosek o przeniesienie drogą elektroniczną np. e-mailem. Nie musisz robić nic więcej. Wybierasz nowego dostawcę, do którego składasz ów wniosek, a ten w oparciu o udzielone mu pełnomocnictwo dopełnia wszelkich niezbędnych formalności, czyli np. rozwiąże aktualną umowę abonenta. Wszelkie informacje dotyczące postępów w procedurze przeniesienia otrzymamy w takiej samej formie, w jakiej złożyliśmy wniosek do firmy telekomunikacyjnej.

Takie rozwiązanie to nie tylko większa wygoda, ale także większe bezpieczeństwo. Nikt nie rozpocznie procesu przenosin niezgodnie z naszą wolą. Aktualny dostawca wyśle do nas informacje SMS-em lub poinformuje telefonicznie o rozpoczęciu procedury przenosin. Dodatkowo, treść wniosku o przeniesienie otrzymamy na trwałym nośniku, aby mieć do niego swobodny dostęp w celach dowodowych.

Znów e-usługi pokazują, że można przygotować pewne procesy w dużo przyjemniejszy sposób. Wszystko po to, by klient – obywatel nie musiał biegać po kilku miejscach w tej samej sprawie najczęściej przekazując kolejnym urzędom, czy w tym przypadku dostawcom usług praktycznie te same dane. Wystarczy, że wyślemy e-mail z załączonym podpisanym drukiem, a cała procedura ruszy i będzie toczyć się już poza tobą. W tym przypadku nie udało się usunąć papieru z tego procesu, niemniej będzie on prostszy i łatwiejszy dla klienta.

Jak będzie działał w praktyce? Zobaczymy! 

Więcej informacji oraz podstawy prawne na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.