Umiejętności Dla Przyszłości

Na świecie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z umiejętnościami cyfrowymi. Komisja Europejska zdecydowała się podjąć istotne kroki, by zwiększyć ich liczbę przy automatycznym zmniejszaniu bezrobocia. Zdecydowali się oni stworzyć Wielką Koalicję na rzecz cyfrowych miejsc pracy, apelując tym samym do włączania się w tę inicjatywę kolejnych krajów oraz organizacji, które uważają że umiejętności cyfrowe europejczyków są kluczem do rozwoju gospodarki i społeczeństwa. Polska nie pozostaje w tej kwestii bierna i decyduje się na powołanie Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Na naszym blogu wiele miejsca poświęcaliśmy umiejętnościom cyfrowym, które są jednym z wielu składników sprawnego państwa i rozwoju e-usług. Dlatego też niezbędne są działania, które pomogą aktywizować nasz naród i zwiększać umiejętności pozwalające na wejście w cyfrową rzeczywistość. Jej nadejście jest nieuniknione. Pytanie tylko jak my – obywatele –  się do tego przygotujemy i czy będziemy w pełni potrafili ją wykorzystać. Z dnia na dzień, z roku na rok będzie rosnąć liczba miejsc pracy, których zdobycie będzie uwarunkowane umiejętnościami cyfrowymi. Dlatego też nie możemy odkładać ich na drugi plan. Konieczne jest stałe edukowanie w tym zakresie. Czy e-umiejętności staną się naszą wizytówką na świecie?

Coraz więcej narodów słyszy o polskich sukcesach w konkursach programistycznych. NASA korzysta z robotów i części zaprojektowanych przez Polaków! Kolejne pokolenia, których rynek pracy będzie zupełnie inny niż dziś potrzebują naszego wsparcia. Potrzebują właśnie takich inicjatyw jak Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Jest ono nieformalnym zrzeszeniem firm prywatnych i instytucji państwowych, które popierają cele postawione sobie przez porozumienie i decydują się wspierać nasz kraj w ich osiąganiu. Głównym celem inicjatywy jest promowanie edukacji cyfrowej i uświadamianie polaków, że te umiejętności są w dzisiejszych czasach priorytetem. Dzięki działaniom takim jak inspirowanie i wspieranie aktywności dążących do podniesienia wiedzy w zakresie technologii informacyjnych oraz tworzenie pewnego rodzaju wspólnoty myślenia i działań w zakresie powszechnej e-edukacji można tego dokonać.  Mamy szansę na powszechną akceptację cyfrowej rzeczywistości.

Inicjatywa uzyskała patronat Prezydenta Bronisława Komorowskiego i została powołana dzięki Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji. Aktualnie aż 20 organizacji popiera polską inicjatywę, a są nimi min.: UPC, Microsoft, Orange, Fundacja Nowoczesna Polska, Stowarzyszenie Miasta w Internecie, Centrum Cyfrowe Projekt Polska.

My również jako U24.pl wspieramy i trzymamy kciuki za tę inicjatywę! Oby więcej firm przyłączało się do walki o jak największe umiejętności Polaków.

Oficjalna strona Stowarzyszenia znajduje się Tutaj
Jeśli chcecie przyłączyć się do Inicjatywy musicie wypełnić formularz, który znajduje się Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.