Wczytując wstępnie wypełniony PIT – rozliczysz się jeszcze szybciej

Ministerstwo Finansów przygotowało niedawno nowe rozwiązanie, Pre-Filed tax Return, czyli wstępnie wypełnioną deklarację podatkową PIT PFR. Firma e-file rozszerza tę funkcjonalność i udostępnia ją użytkownikom aplikacji e-pity. Chcesz przygotowywać deklaracje podatkowe w mniej niż 5 minut? Teraz jest to możliwe!

Życie podatnika z każdym okresem rozliczeniowym staje się coraz prostsze! Elektroniczne PIT-y pozwoliły Polakom na łatwe i bezproblemowe rozliczanie swoich podatków. Po implementacji dużej liczby formularzy podatkowych takich jak np. PIT-37, czy PIT-11 przyszedł również czas na Uniwersalną Bramkę Dokumentów, która pozwoliła przedsiębiorcom na pakowanie do 20 tysięcy formularzy PIT-11 do jednej paczki by w takiej postaci wysyłać je do fiskusa. (Więcej Tutaj)

Ale to nie wszystko, czym zaskakuje nas Ministerstwo Finansów. Już jakiś czas temu pisałem Wam na temat tzw. Pre-Filed tax return.  15 marca 2015r,  umożliwiono podatnikom korzystanie z wstępnie wypełnionych zeznań podatkowych. Podatnicy mogą wejść na stronę, odebrać swój PIT-37 zweryfikować go i wysłać do fiskusa! I to kolejny krok w stronę pełnej wygody związanej z rozliczaniem rocznych PIT-ów. (Więcej Tutaj).

Wydawało by się, że lepiej już być nie może? Błąd! Firma e-file postanowiła pójść jeszcze dalej. Dla wszystkich miłośników prostych rozwiązań, którzy jeszcze nie wypełnili swoich PITów (przypominam, że deadline to koniec kwietnia!), przygotowana została nowa funkcjonalność programu e-pity! Jest to pierwsza na rynku aplikacja, która udostępnia usługę wczytania wstępnie wypełnionego PIT-a PFR z Portalu Podatkowego.

 

PFR w polskim wydaniu to bardzo dobrze wdrożona usługa. Wczytanie przez podatnika swoich danych z serwerów Ministerstwa Finansów, pozwala jeszcze szybciej rozliczyć się z fiskusem i po raz kolejny udowadnia, że na styku e-administracji i systemów zewnętrznych proponowanych przez takie firmy jak nasza, mają szanse powstawać naprawdę funkcjonalne rozwiązania – mówi Adam Mielcarski, wiceprezes zarządu e-file sp. z o.o

Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że aplikacja tylko powiela funkcjonalność udostępnioną przez Ministerstwo Finansów. Jest to jednak zdecydowanie więcej! Z rozwiązania proponowanego przez Państwo korzystać mogą, póki co,  tylko osoby rozliczające się za pomocą deklaracji PIT-37, czyli te zatrudnione na podstawie umowy o pracę, zlecenia i o dzieło. Aplikację e-pity można wykorzystać do wypełnienia także innych deklaracji niż proponowany przez Ministerstwo Finansów PIT-37. e-pity stanowią pewnego rodzaju „nakładkę” na rozwiązanie państwowe. Program pobiera dane z Portalu Podatnika, pozwala je wygodnie uzupełnić lub dodać do nich informacje wpisane w poprzednich latach. Dzięki temu osoby prowadzące działalność gospodarczą, czy te które uzyskują przychody z najmu lub z zagranicy także skorzystają na nowej funkcjonalności i usprawnią proces rozliczania z fiskusem.

Rozwiązanie zaproponowane przez Ministerstwo Finansów nie zawiera danych o dodatkowych przychodach, które jesteśmy zobowiązani wypełnić samodzielnie. Niektórym podatnikom może to sprawiać trudności. Dlatego też e-pity wychodzą naprzeciw. Aplikacja pobiera dane z Portalu Podatnika, a następnie pomaga użytkownikowi uzupełnić PIT-a o dodatkowe przychody oraz zweryfikować koszty, uwzględniając przysługujące ulgi i odliczenia. Aplikacja pamięta również dane podatnika i jego rodziny z lat poprzednich (wersja desktop), niezbędne do skorzystania z ulg np. na dzieci oraz wysyłkę e-deklaracji. Program prowadzi podatnika krok po kroku, nie pozwalając zapomnieć o możliwych ulgach podatkowych oraz daje możliwość odliczenia 1% na dowolną organizację pożytku publicznego.

Ogromnie cieszy mnie, że w przypadku rozliczania z fiskusem Państwo zdecydowało się udostępnić tak praktyczną usługę i możliwa była także jej implementacja w e-pity. Zyskują przede wszystkim podatnicy bo rozliczenie PIT-a staje się jeszcze prostsze. W okresie 2 tygodni betatestów obsługi PFR w e-pity podatnicy wczytali 15 tys. wstępnie przygotowanych deklaracji PIT. Od dziś, program e-pity z obsługą PFR można pobrać lub uruchomić online.

Czy nie tak powinny wyglądać wszystkie usługi e-administracji w Polsce?

Zobacz sam jakie to proste! Kto wie może uda Ci się wypełnić PIT-a w mniej niż 5 minut?
Pobierz program i zrób to. Po prostu: e-pity.pl/pfr 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.