Katalog U24 – Już działa!

Kochani!

Portal U24.pl rozwija się już od ponad 3 lat. Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie każdy z Nas – obywateli, klientów urzędów – znajdzie sprawdzone informacje dotyczące nowych rozwiązań, nowych usług oraz planowanych działań rządu w zakresie cyfryzacji. Sami też staraliśmy się tworzyć instrukcje dla działających e-usług, by Wam było łatwiej przebrnąć przez nierzadko trudne procedury elektroniczne. Cel pierwszy został osiągnięty! Udało się nam stworzyć miejsce, które jest unikatowe na rynku Polskim. Dostarczyliśmy Wam już 400 artykułów, wywiadów, analiz i innego typu informacji. U24.pl wciąż, małymi krokami się rozwija! Teraz przyszedł czas na kolejny etap.

Katalog U24 – co już e-załatwisz?

W Polsce powstaje coraz więcej ciekawych rozwiązań i nowych e-usług. Jest już dużo systemów, które dostarczają Polakom ciekawe e-rozwiązania, które pozwalają im zaoszczędzić czas i pieniądze. Wciąż jednak  oferta e-usług jest mocno rozproszona, a działanie portalu ePUAP często pozostawia wiele do życzenia. Jeszcze wiele pracy przed Państwem, by dostarczyć Polakom ofertę e-usług będącą odpowiedzią na ich popyt. Wiele pracy, by uświadomić Polaków jak wiele rzeczy mogą już faktycznie załatwić drogą elektroniczną! Katalog U24 to pewnego rodzaju Mapa pozwalająca zapoznać się ze stale rosnącą ofertą państwowych usług elektronicznych. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy szeroki katalog zbierający w jednym miejscu wszystkie rodzaje spraw, które możemy już załatwić online. Na ten moment skupiliśmy się na e-usługach związanych z działalnością gospodarczą i prowadzeniem biznesu. Baza Katalogu U24 będzie cały czas poszerzana. Pomoże ona Wam w dotarciu do odpowiednich usług i odpowie na pytania: „Gdzie?”, „Co?” i „W jaki sposób?” załatwić w urzędzie. Co jednak ważne – staramy się opisywać wszystkie e-usługi językiem prostym i zrozumiałym bez urzędniczych terminów tak, by każdy z Nas potrafił wykonać procedury z domu.

Katalog U24 znajduje się tutaj: http://katalog.u24.pl

Przy pomocy Katalogu U24 możecie przeglądać e-usługi i procedury związane z  biznesem i prowadzeniem szeroko pojętej działalności gospodarczej. Od sprzedaży hurtowej i detalicznej, przez otwieranie i zamykanie działalności gospodarczej, a na prowadzeniu działalności medycznej, spedycji, transportem i płaceniu podatków kończąc. Szukać e-usług w bazie można na wiele sposobów. Możecie wpisać szukaną frazę w pole wyszukiwarki, a także wybrać tagi – cechy opisujące swoją działalność lub wyszukiwane usługi. Wszystkie e-usługi są podzielone na zrozumiałe drzewo kategorii.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z nowym rozwiązaniem. Pragnę poinformować, że wciąż pracujemy nad jego udoskonaleniem. Wciąż też pojawiać się będą nowe procedury w bazie Katalogu.

Mamy nadzieję, że będzie ono jak najlepszą odpowiedzią na potrzeby Nas – obywateli związane z e-usługami i e-administracją

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.