Generator oświadczeń majątkowych online

Dziś co nieco o ciekawym rozwiązaniu, które stosunkowo niedawno pojawiło się na polskim rynku. Dzięki portalowi aplikacje.gov.pl osoby zajmujące stanowiska państwowe mogą wypełniać swoje oświadczenia majątkowe drogą elektroniczną! Szybko, łatwo i zdecydowanie bardziej przejrzyście dla osób wypełniających, ale też myślę że dla osób kontrolujących te dokumenty.

Jak to działa? Na stronie aplikacje.gov.pl musimy wybrać pełnione stanowisko, ponieważ wzór oświadczenia różni się w zależności od wykonywanej przez nas pracy. Tak więc zainteresowani mogą wybrać szereg stanowisk państwowych oraz samorządowych. Myślę, że nie jest to skomplikowane, bo kreator jest naprawdę bardzo przyjazny. Dalej, musimy wypełnić wszystkie dane w formularzu. Pola są dobrze opisane i w mojej ocenie nie trudno jest zrozumieć, co należy zrobić.

Naprawdę cieszę się, że kreatory wniosków i e-usługi pojawiają się w kolejnych miejscach. Co ważne rozwiązanie jest zgodne ze standardami m-administracji, tak więc swoje oświadczenie możesz wypełnić przy pomocy tabletu lub komórki.

Trochę szkoda, że oświadczenia majątkowe można tylko i wyłącznie wypełniać przez Internet. Wypełniony dokument należy wydrukować i podpisać, a następnie przekazać do swojego przełożonego. Trudno to nazwać e-usługą wysokiego poziomu. Mam nadzieję, że w następnych latach pracownicy piastujący stanowiska państwowe i samorządowe będą mogli wysyłać je drogą elektroniczną do swoich przełożonych. Kreator to zdecydowane ułatwienie i uporządkowanie papierowego chaosu. Usługi elektroniczne zwiększają transparentność. Kreator to też wygoda, ponieważ w latach następnych możemy wykorzystać plik csv wygenerowany wcześniej i tym samym przyspieszyć proces generowania następnego oświadczenia.

Gratulacje za stworzenie ciekawego rozwiązania. Mam nadzieję, że w następnych latach będzie ono rozwijane. Twórzmy cyfrowe usługi dla innych tak jakbyśmy sami mieli z nich korzystać.

Generator oświadczeń znajdziecie tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.