mPrawo jazdy od 5 grudnia!

Już pojutrze w aplikacji mobilnej mObywatel pojawi się mPrawoJazdy! Co nam to da? Jakie są funkcje aplikacji mObywatel? Przeczytajcie na U24.pl!

Aplikacja mObywatel działa już od dłuższego czasu, jednak co jakiś czas wracam do tego tematu, ponieważ apka stale jest rozwijana! Wiele ciekawych funkcji takich jak np. mTożsamość zostało już zaimplementowanych. Kolejne wciąż się pojawiają. Dzięki tzw. pakietowi deregulacyjnemu dla kierowców już za dwa dni, czyli 5 grudnia w Polsce dostępne będzie prawo jazdy w telefonie, a dokładniej w aplikacji mObywatel. Nie oznacza to oczywiście, że nie będziemy mieli obowiązku takiego dokumentu posiadać. Kierowcy jednak nie będą musieli fizycznie go ze sobą wozić. Zawsze to mniej plastiku w portfelu 🙂 Mniejsze ryzyko zgubienia i dodatkowych kosztów związanych z jego ponownym wyrabianiem. Co jeszcze pojawi się 5 grudnia? Licznik punktów karnych! To znakomita  informacja dla wszystkich kierowców. Doskonale wiecie jak trudno przypomnieć sobie czasami ile punktów już zebraliśmy, a co ważniejsze kiedy zostaną one skasowane.

Na koniec listopada w Polsce z aplikacji mObywatel korzysta przeszło 1,6 miliona użytkowników. We wrześniu informowaliśmy Was o 1,3 milionach userów. To znaczący skok! Co już teraz zapewnia nam aplikacja? Po pobraniu jej na telefon użytkownik może w jednym miejscu przechowywać informacje o swojej mTożsamości (odwzorowanie naszych danych z dowodu osobistego), swoim dowodzie rejestracyjnym i polisach OC, receptach mu przypisanych, a uczniowie i studenci dodatkowo mogą tam przechowywać swoją mLegitymacje.

Aplikacja mObywatel to pewnego rodzaju elektroniczny portfel, w którym możemy przechowywać coraz więcej ciekawych i przydatnych w różnych sytuacjach informacji. W ostatnim czasie aplikacja przeszła bardzo poważne modyfikacje, które znacząco usprawniły jej działanie. Cały layout – zgodnie z sugestiami użytkowników – został przebudowany i „odciążony”. Możemy teraz sami ustalać w jakiej kolejności dokumenty są prezentowane oraz czy jest to menu typu „siatka”, czy „lista”. Dodano szereg informacji prezentowanych np. w przypadku elementu mPojazd, czy w przypadku mLegitymacji. Przebudowano też system logowania. Wszystko to po to, by użytkownikom pracowało się z aplikacją jeszcze sprawniej.

Warto wspomnieć też, że aplikacja przypomni nam, o terminie ważności naszego OC, a także o terminie badania technicznego naszego pojazdu. Dzięki mTożsamości będziemy w stanie potwierdzić nasze dane podczas odbierania paczki, podczas kontroli biletowej, czy na siłowniach i w hotelach. W kolejnych aktualizacjach przewidziano także wprowadzenie do aplikacji informacji o karcie dużej rodzinie!

Czy już przekonałem Was do przetestowania apki mObywatel? Nie? W takim razie zapraszam na stronę Gov.pl – Tutaj więcej szczegółów! Aplikacja jest bezpieczna i darmowa. Gwarantuje to między innymi Profil Zaufany, który jest nam potrzebny, aby się zalogować na swoje konto. mObywatel możecie pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore.

Ministerstwo Cyfryzacji stale rozwija aplikację i ma ciekawe plany na jej przyszłość.

Share

One thought on “mPrawo jazdy od 5 grudnia!

  1. Dzisiaj próbowałem już 2x dodać mPrawo jazdy i za każdym razem rzekomy błąd połączenia z siecią. Może jutro się uda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.