Niezłomni – Ochrona Infrastruktury

Państwo polskie coraz więcej inwestuje w infrastrukturę sieciową. Według danych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji aktualnie trwa budowa ok 40 tys kilometrów sieci Internet. Praktycznie w całej Polsce trwają prace nad rozbudową infrastruktury. Tak duży plac budowy to duży problem związany z ochroną inwestycji. Zdarzają się przypadki kradzieży kabli.

Dlatego właśnie powstała fundacja Niezłomni, którą utworzyły Netia, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Orange Polska, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Elektrycznej. Jej celem jest przeciwdziałanie kradzieży i dewastacji infrastruktury.

Niespodziewana przerwa w dostawie energii, problem z sygnałem telefonicznym czy internetowym. Takie sytuacje spotykają każdego. Bardzo często przyczyną tych wydarzeń jest kradzież lub dewastacja infrastruktury, z której korzysta telekomunikacja i energetyka.

Fundacja Niezłomni postanowiła walczyć z tego typu sytuacjami. Każdego roku firmy odpowiedzialne za utrzymanie sieci wydają miliony złotych, by naprawić uszkodzoną infrastrukturę. Tylko w pierwszej połowie 2013 roku doszło do 6 tysięcy przypadków kradzieży i dewastacji infrastruktury. Naprawa tych uszkodzeń kosztowała ponad 28 milionów złotych. Najwięcej przypadków dotyczy branży telekomunikacyjnej. Tego typu incydentów było łącznie 4050 na koszt 13,44 milionów złotych. Te pieniądze można by przekazać na inny cel np. kolejne inwestycje w sieć Internet w miejscach gdzie on jeszcze nie dociera. Każda kradzież opóźnia proces cyfryzacji naszego kraju.

Celem fundacji Niezłomni jest podniesienie świadomości i wzrost zaangażowania instytucji samorządowych i publicznych w zwalczanie zjawiska kradzieży i dewastacji infrastruktury. Dodatkowo, Niezłomni starać się będą uświadamiać społeczeństwo by nie byli obojętni na takie incydenty. By tego dokonać planują oni przeprowadzić kampanie informacyjną, która uświadomi ludziom negatywne skutki kradzieży. Fundacja planuje także wdrożyć system, który będzie pomocny w rejestracji takich incydentów. To z kolei będzie doskonałym wsparciem dla organów ścigania.

Na specjalnej podstronie portalu polskaszerokopasmowa, znajdziemy szereg artykułów dotyczących problemu kradzieży oraz najnowszych aktualności. Znajdziemy tu też poradnik postępowania w razie kradzieży i wiele więcej ciekawych wiadomości.

Portal U24.pl mocno trzyma kciuki za fundację Niezłomni. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zmniejszyć liczbę kradzieży infrastruktury, która przynosi tak wielkie straty dla polskiej gospodarki.

Więcej informacji na temat Kradzieży Infrastruktury znajdziecie Tutaj
Więcej informacji na temat fundacji Niezłomni znajdziecie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.