Państwo dla Obywateli

W ostatnich dniach natrafiłem na ciekawą inicjatywę w sieci. Państwo dla Obywateli to miejsce, które jednoczy wszystkich Polaków niezgadzających się z aktualnym, często pojawiającym się podejściem fiskusa do mieszkańców tego kraju. Urzędnicy wciąż hołdują zasadzie domniemania winy. Jak możemy wyrwać fiskusowi przysłowiowy bat?

Prezydent Bronisław Komorowski przygotował kilka miesięcy temu nowelizację przepisów, która wyszłaby na przeciw postulatom podatników. Prezydent RP proponuje w niej, by wszystkie wątpliwości interpretacyjne przepisów prawa rozstrzygać na korzyść podatnika. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoliłoby odetchnąć  z ulgą podatnikom, ale niestety Aparat skarbowy wciąż nie zajmuje się tą sprawą i, jak czytamy na stronie państwodlaobywateli.pl: „mocno trzyma swój bat – broni swojego prawa do nadużyć, do bezkarności wobec nękania obywateli. Nie chce, by proponowana zasada stała się fundamentem myślenia o podatkach i o nas – podatnikach. Urzędnicy resortu finansów chcą ją utopić w gąszczu proponowanych przez siebie zmian w ordynacji podatkowej i maksymalnie opóźnić sejmowe prace nad nią.”

Jeśli chcecie podpisać się pod petycją kierowaną do Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego i Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz, by Ci uchwalili przepisy proponowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego jeszcze w tej kadencji, to wejdźcie na stronę panstwodlaobywateli.pl

Wiele organizacji i firm takich jak np. Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców Polskich, Bloomberg, Dziennik Bałtycki, Dziennik Gazeta Prawna już poparło proponowane przez Prezydenta zmiany. Poprzesz je i Ty?

Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziecie Tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.