Ruszył „Cyfrowy e-wolontariat”

Lubisz pomagać innym? Interesują Cię nowe technologie? Potrafisz korzystać z e-administracji? Zostań cyfrowym e-wolontariuszem! Weź udział w inicjatywie, otrzymaj certyfikat i pomagaj seniorom podnosząc ich kompetencje cyfrowe! Pomagajmy sobie! nawzajem Zwłaszcza teraz, gdy zdalne załatwianie spraw jest bardzo istotne i potrzebne! 

Czasy, w których przyszło nam teraz funkcjonować wymusiły na sporej części z nas zostanie w domach. Oczekuje się tego najbardziej od seniorów, którzy mocniej narażeni są na zarażenie Covid-19. Dlatego też arcyważnym wyzwaniem stojącym przed resztą społeczeństwa jest wsparcie starszych osób w ich codzienności. By minimalizować liczbę ich wyjść poza miejsce mieszkania warto pomagać seniorom poprzez zrobienie dla nich zakupów, czy odebranie leków z apteki.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszedł o krok dalej i utworzył nowy komponent.  Od połowy listopada działa w Polsce inicjatywa „Cyfrowy e-wolontariat”. Cóż to takiego? To inicjatywa, do której może dołączyć każdy z nas! Wystarczy na stronie www.wspierajseniora.pl wypełnić elektroniczny formularz, by przyłączyć się do akcji i pomagać seniorom w zakresie cyfryzacji. Dzięki temu będziemy mogli starszaków  nauczyć nieco na temat szeroko pojętego internetu, ale także jak załatwiać sprawy urzędowe, czy zdobyć e-recepty drogą elektroniczną bez wychodzenia z domu! 8.5 miliona Polaków już posiada Profil Zaufany. Czas zachęcić seniorów do zakładania kolejnych!

Ta akcja przypomina mi nieco inicjatywę Latarników Polski Cyfrowej, o których sporo pisałem kilka lat temu. Wówczas również wolontariusze prowadzili zajęcia dla osób wykluczonych cyfrowo. Teraz mamy szansę pomóc seniorom! Zwłaszcza w tym trudnym dla nich czasie Pandemii. Kto jest chętny?

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, otrzymamy zaproszenie na webinar, który wprowadzi nas w świat cyfrowych usług publicznych. Tę wiedzę będziemy mogli przekazywać dalej naszym seniorom, którzy zgłaszają potrzebę nauki nowych technologii przy pomocy infolinii 22 505 11 11. Co ciekawe, na dzień 12 listopada Minister Rodziny i Polityki Społecznej podała iż było już blisko 10 tysięcy chętnych seniorów chętnych do nauki i tyle samo wolontariuszy chętnych do pomocy! Akcja ruszyła z przytupem – gratulacje!

Akcja warta naszego zaangażowania! Interesują Was nowe technologie i potraficie uczyć? Chcecie przekazywać wiedzę dalej? Cyfrowy e-Wolontariat jest dla Was! Warto podkreślić, że wszyscy cyfrowi wolontariusze otrzymają specjalny certyfikat potwierdzający ich kompetencje.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tej inicjatywie! Pomagajmy seniorom! Nie tylko w czasie pandemii.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.