Szkolenia z wdrażania i świadczenia e-usług

W ostatnim czasie i w najbliższych miesiącach organizowane będzie nad wyraz dużo ciekawych szkoleń, warsztatów i konferencji związanych z tematyką e-administracji. O dużej części z nich znajdziecie informacje w dziale Konferencje na U24.pl. Dziś przekazujemy Wam komunikat dotyczący bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji:

„8 kwietnia rozpoczną się bezpłatne szkolenia z zakresu umiejętności wdrażania i świadczenia e-usług publicznych. Szkolenia są skierowane do pracowników urzędów samorządu terytorialnego oraz jednostek im podległych, a także jednostek wojewódzkiej rządowej administracji zespolonej, w tym urzędów wojewódzkich.

Ich celem jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników w obszarze umiejętności wdrożenia i świadczenia e-usług na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw, w tym wzrost świadomości w zakresie praw i obowiązków stron wynikających z przepisów dotyczących elektronicznej komunikacji z urzędem, świadczenia e-usług na platformie e-PUAP, a także funkcjonowania Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Dwudniowe szkolenia będą organizowane w okresie od kwietnia do czerwca br. na terenie całego kraju.

Przeszkolonych zostanie 2 500 osób z minimum 600 urzędów (nie więcej niż 50 urzędów z województwa, min. 2 osoby z urzędu). Szkolenia prowadzone będą w ramach projektu „Powszechne e-usługi administracji publicznej na platformie e-PUAP”, realizowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Centrum Projektów Informatycznych.

Organizatorem szkoleń jest konsorcjum firm COMBIDATA Poland Sp. z o. o i Krajowej Izby Gospodarczej.

Obecnie trwa rekrutacja uczestników:

Szczegółowe informacje na temat projektu i szkoleń oraz zasad rekrutacji znajdują się w serwisie administracja.mac.gov.pl  „

Osobiście uważam, że tego typu szkolenia są bardzo dobrym posunięciem ze strony Ministerstwa. Bardzo bym chciał by jak największa liczba urzędników została przeszkolona przez firmę COMBIDATA Poland. Być może dzięki takim zabiegom uda się zmienić nastawienie urzędników do nowych technologii. To z kolei może zwiększyć popularność samej e-administracji oraz wciąż zapomnianego Profilu Zaufanego wśród społeczeństwa.

Na naszym portalu znajdziecie przygotowany przez nas poradnik dotyczący zakładania Profilu Zaufanego oraz konta na ePUAP – Tutaj.

Źródło: MAC

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.